Preview zápasu skupiny D na EURO U21: Nórsko – Francúzsko

Preview zápas skupina D EURO U21 zápas: Nórsko - Francúzsko

Tento víkend naďalej pokračuje európsky šampionát hráčov do 21 rokov, kde na nás čaká atraktívny zápas skupiny D medzi Nórskom a Francúzskom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

EURO U21 je vždy mimoriadne zaujímavou udalosťou. Práve na tomto šampionáte sa majú totiž možnosť ukázať mladé talenty, ktoré by radi hrali v európskych kluboch. Vďaka tejto snahe tak častokrát môžeme sledovať atraktívnejší futbal, ako na bežných zápasoch.

Veríme, že takýto atraktívny zápas predvedú aj futbalisti Nórska a Francúzska v rámci skupiny D. V nej po jednom zápase momentálne kraľuje Francúzsko. Nórom patrí zatiaľ nepostupová tretia priečka. Skupinová fáza sa však len rozbieha a všetko je preto otvorené. Je ale jasné, že pokiaľ chcú Nóri postúpiť, triumf nad Francúzmi im k tomu môže výrazne pomôcť.

Forma tímov

Čo to o forme tímov sme načrtli už v riadkoch vyššie. Francúzski mladíci zvládli svoj prvý zápas, keď porazili konkurentov s Talianska 1:2. Týmto istým výsledkom na druhej strane prehrali Nóri so Švajčiarskom, ktoré si vychováva ďalšiu silnú generáciu.

Prvé karty boli rozdané a súboj Francúzska s Nórskom napovie viac, kto je momentálne vo forme s vidinou postupu a kto nie.

Silná generácia Francúzov

Francúzsky futbal už niekoľko rokov produkuje jednu kvalitnú futbalovú generáciu za druhou. Tento ročník zdá sa nie je výnimkou. Na šampionáte zatiaľ zaujali hráči ako Kalimuendo či Barcola. Dobrým výkonom sa však zaskvel aj brankár Chevalier.

Nórsko sa môže oprieť o pomerne kvalitnú záložnú radu na čele s hráčmi ako Ceide či Zafeiris. Títo mladíci budú zrejme patriť medzi tých najlepších aj v zápase s Francúzskom.

Tip na výsledok

Francúzsko do šampionátu vstúpilo ako jeden z najväčších favoritov na celkový triumf. Je preto pochopiteľné, že sú za favoritov považovaní aj v dueli medzi Nórskom.

My si taktiež myslíme, že by to Francúzi proti Nórom mohli zvládnuť. Zaujímavým je však pre nás kurz na to, že v zápase padne tri a viac gólov. Obrana oboch mužstiev zdá sa nie je najsilnejšia, zato útočné rady hrajú prím. Preto si myslíme, že v tomto zápase nemusí byť núdza o góly.

Predpokladané zostavy:

Nórsko: Hedenstad – Wolfe – Daland – Hoggheim – Sebulonsen – Ceide – Zafeiris – Mannsverk – Hove – Bobb

Francúzsko: Chevalier – Nkounkou – Lukeba – Bade – Kalulu – Kone – Caqueret – Thuram – Gouiri – Kalimuendo – Barcola