Preview zápasu EURO 2024 skupina B Španielsko – Chorvátsko Ivibet kurzy na zápas

Preview EURO 2024 Španielsko - Chorvátsko

Tohtoročný sviatok futbalu v podobe záverečného šampionátu EURO 2024 v Nemecku odštartoval prvým zápasom. No a hneď v druhý zápasový deň na nás čaká skutočná lahôdka v skupine B a teda duel medzi Španielskom a Chorvátskom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy, kurzy na zápas a tip na výsledok 

Skupina B môže byť na EURO 2024 pokojne označovaná ako skupina smrti. Okrem Španielska a Chorvátska sa tam totiž nachádza aj Taliansko a Albánsko. Minimálne prvé tri menované reprezentácie sú zároveň aj veľkými ašpirantami na celkový titul na šampionáte.

Aby sa k nemu však dostali, musia najskôr zvládnuť náročnú skupinu, z ktorej priamo postupujú ďalej len dva tímy. Prvé dôležité body môžu Španieli a Chorváti získať v ich vzájomnom zápase, kde sa zároveň ukáže, kto s akou kvalitou na EURO prišiel. Vyhrá skúsený tím Chorvátov, alebo omladení tím Španielov?

Forma tímov

To, v akej forme reprezentácie prišli naznačí väčšinou prvý zápas. Ak by sme sa ale na to pozreli optikou posledných piatich duelov, tak v lepšej forme a lepšie pripravení sú zrejme Chorváti. Tí totiž dokázali vyhrať všetkých 5 duelov a to aj posledný prípravný zápas pred EUROM s mimoriadne silným Portugalskom.

Španieli z posledných piatich zápasov dokázali tri vyhrať, raz remízovať z Brazíliou a pomerne prekvapivo utrpeli prehru s Kolumbiou. Prekvapením bol taktiež fakt, že Španielsko v posledných prípravných zápasoch pred záverečným šampionátom nepreverilo nijak silnejšie mužstvo. Posledná výhra 5:1 nad Severným Írskom bola síce vysoká, no tento typ súpera u ďalších tímov na EURE zrejme vysoký rešpekt nevzbudzuje.

S tým najlepším čo máme

Na EURO prichádzajú reprezentácie s tým najlepším výberom, ktorý majú momentálne k dispozícii. O to viac to platí pri zápasoch takýchto gigantov, akými Španielsko a Chorvátsko rozhodne sú. Preto sa môžeme tešiť na výkony Ferrana Torresa, Moratu, Pedriho a Rodriho a ďalších.

Na strane Chorvátska sa predstaví nestarnúci Modrič spoločne s Kovačičom, Brozovičom či Kramaričom. Pre mnohých hráčov zároveň pôjde o posledný medzinárodný šampionát, a preto budú chcieť predviesť čo najlepší výkon.

Ivibet kurzy na zápas

Stávková kancelária Ivibet v tomto zápase pomerne výrazne favorizuje Španielsko, na ktoré si môžete staviť s kurzom 1.93.

Naopak na výhru Chorvátska si stavíte s kurzom 4.49. Takto jednoznačný kurz na Španielov je pre nás pomerne prekvapivý.

Na remízu vypísala kancelária Ivibet kurz vo výške 3.48.

Uvedené kurzy sú aktuálne k dátumu zverejnenia článku. 

Tip na výsledok

Pre nás rozhodne nie sú Španieli tak veľkým favoritom, za akého ho považujú stávkové kancelárie. V príprave sa nestretli so žiadnym výrazným súperom a taktiež dobre vieme, že Chorvátsko je turnajovým mužstvom, ktoré so správnou motiváciou dokáže vyhrať prakticky s kýmkoľvek.

Práve preto sa nám najviac pozdáva stávka na remízu v tomto zápase. Pre tých, ktorí chcú riskovať o čosi menej, odporúčame stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Taktiež si nemyslíme, že v zápase padne veľký počet gólov, keďže mužstvá vzhľadom na rešpekt k tomu druhému budú hrať opatrne.

Predpokladané zostavy:

Španielsko: Simon – Cuccurella – Le Normand – Nacho Fernandez – Carvajal – Ruiz – Rodri – Pedri – Feran Torres – Morata – Yamal

Chorvátsko: Livakovic – Gvardiol – Pongracic – Sutalo – Stanicis – Brozovic – Kovacic – Modric – Kramaric – Budimir – Mayer