Preview zápasu EURO 2024 skupina F Turecko – Portugalsko 20 bet kurzy na zápas

Preview EURO 2024 Portugalsko - Turecko

Šampionát EURO 2024 pokračuje a nás cez víkend čaká ďalšia porcia zaujímavých duelov. Jeden z tých najlepších sa odohrá v rámci skupiny F medzi Tureckom a Portugalskom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy, tip na výsledok a kurzy od stávkovej kancelárie 20 Bet. 

Skupina F, aj napriek tomu, že sa to na prvý pohľad tak nezdalo je mimoriadne zaujímavá. Okrem horúceho favorita na postup Portugalska totiž karty miešajú aj Turci a Česká republika. No a ako nám turnaj ukazuje, určite nemôžeme zabúdať ani na menšie tímy, akým je aj Gruzínsko.

Zdá sa ale, že zápas medzi Tureckom a Portugalskom definitívne rozhodne o tom, kto sa z tejto dvojice prebojuje do ďalšej vyraďovacej fázy šampionátu. Turecku momentálne patrí prvá priečka a Portugalsko je na druhom mieste. Obe mužstvá majú zhodne po tri body a rozlišuje ich len skóre.

Forma tímov

Tým, že už máme za sebou aspoň jeden zápas v každej skupine, je možné vidieť, v akej forme sa mužstvá nachádzajú. Tu je potrebné napísať, že od Portugalska sa toho očakávalo zrejme o čosi viac. Síce dokázali vyhrať nad Českou republikou, no rozhodne to nebolo tak pohodlné víťazstvo, ako zrejme sami očakávali.

Naopak, Turecko veľmi prekvapilo svojim herným štýlom, keď zdolalo Gruzínsko 3:1 a ukázalo, že s týmto výberom je potrebné počítať a nikomu nedajú nič zadarmo. Ak by sme to teda mali zhodnotiť, do tohto zápasu nastupujú tímy v podobnej forme.

Patrí Ronaldo na lavičku?

Po zápase s Českou republikou mnohí hovorili o tom, že Cristiano Ronaldo by už zrejme bol platnejší na lavičke a slúžil ako motivácia, ako na ihrisku. My si to nemyslíme a Ronaldo aj napriek svojmu veku je stále veľmi nebezpečným hráčom a inak tomu nebude ani proti Turecku.

Na druhej strane Turkom vychádza mimoriadne zaujímavá generácia na čele s Ardou Gulerom, veľkou nádejou Realu Madrid.

20 Bet kurzy na zápas

Stávková kancelária 20 Bet pochopiteľne favorizuje viac Portugalsko, na ktorého víťazstvo si stavíte s kurzom 1.59.

Na úspech Turecka si môžete staviť za kurz 5.82, ktorý je pomerne vysoký a vzhľadom na prebiehajúce zápasy šampionátu nie je výhra Turecka vôbec vylúčená.

Znakom turnaja je aj pomerne veľký počet gólov, preto by sme taktiež odporúčali kurz na počet gólov, kde si myslíme, že padnú viac ako tri. Stavte si na to s kurzom 2.21.

Uvedené kurzy sú aktuálne k dátumu zverejnenia článku. 

Tip na výsledok

Pre tých, ktorí radi riskujú odporúčame skúsiť stávku na víťazstvo Turecka.

V tomto prípade by sme to ale volili ako sólo stávku. Pokiaľ sa chystáte tipy kombinovať aj s ďalšími zápasmi, je pre nás lepšia stávka na to, že padne viac ako 3 góly, prípadne, že obe mužstvá skórujú.

Predpokladané zostavy:

Turecko: Gunok – Kadioglu – Bardakci – Akaydin – Muldur – Calahanoglu – Ayhan – Yildiz – Kokcu – Guler – Ylmaz

Portugalsko: Costa – Dias – Pepe – Dalot – Mendes – Vitinha – Fernandes – Silva – Cancelo – Leao – Ronaldo