Preview prípravný medzištátny zápas Slovensko – Wales 22Bet kurzy na zápas

Preview medzištátny zápas Slovensko - Wales

Už 14. júna začína záverečný šampionát EURO 2024. Ešte predtým však prebieha séria prípravných zápasov, kde sa okrem iných štátov postaví proti sebe aj Slovenská reprezentácia s Walesom. Malo by ísť o posledný priateľský zápas pred EURO. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy, tip na výsledok a kurzy od stávkovej kancelárie 22Bet. 

V tomto zápase sa proti sebe stretnú tímy, kde jedno z nich mieri na EURO a druhé sa ho tentokrát nezúčastní. Slovenská reprezentácia sa pod vedením Francesca Calzonu dokázala prebojovať na záverečný šampionát, zatiaľ čo Wales sa tentokrát nezúčastní.

Aj napriek tomu, že Wales nebude účastníkom určite nemôžeme podceňovať ich nespornú kvalitu. To, že ide o dobre hrajúce mužstvo potvrdzuje aj to, že Slovensko si ich vybralo, ako generálku pred EUROM. Tento zápas môže napovedať mnoho o tom, aké mužstvo Slovenska uvidíme na šampionáte v Nemecku.

Forma tímov

Pred Walesom sa Slovensko stretlo s maličkým San Marinom, ktoré dokázalo poľahky zdolať 4:0. Celkovo sokoly dokázali z posledných piatich zápasov tri vyhrať, raz remízovať a prehrali len raz proti Rakúsku. Aj to napovedá o tom, že Calzona dokázal slovenský tím nakopnúť tak, že podáva pomerne vyrovnané výkony a pekný futbal.

Wales je na tom o čosi horšie. V posledných piatich zápasoch zaznamenali ostrovčania tri remízy, jednu prehru a len jednu výhru. Wales remízoval aj s tímom ako Gibraltar a je teda jasné, že červení draci sa posledné obdobie trápia.

Nastúpi plná zostava

Tím Walesu má Slovensko pripraviť na náročné zápasy na EURE. Je preto jasné, že Calzona na Walešanov vytiahne to najsilnejšie, čo v kádri má. Zdá sa, že všetci hráči sú fyzicky na 100 percent v poriadku, a preto by nemal chýbať nik z dôležitých hráčov ako Škriniar, Lobotka či Haraslín.

Ani Wales nemá žiadnych zranených hráčov, čo znamená, že taktiež nastúpia v plnej sile a pre Slovensko tak pôjde o nepríjemný zápas.

22Bet kurzy na zápas

Stávková kancelária 22Bet považuje za miernych favoritov Slovensku reprezentáciu, na ktorú je možné staviť s kurzom 2.05. 

Ani kurz na víťazstvo Walesu však nie je extra vysoký. Na triumf Červených diablov si stavíte s kurzom 3.25.

Do hry prichádza aj remíza, keďže oba tímy, no hlavne Slovensko, bude chcieť pred EUROM vyskúšať rôznych hráčov a možno aj na viacerých postoch. Na remízu si stavíte za kurz 3.20. 

Uvedené kurzy sú aktuálne k dátumu zverejnenia článku. 

Tip na výsledok

Na priateľské medzištátne zápasy je vždy náročnejšie tipovať, keďže je ťažké určiť, s akým cieľom tréneri do zápasu idú. Niektorí chcú vyskúšať nových hráčov, nové formácie a niektorí to jednoducho musia len odohrať.

Preto vám skôr odporúčame stávku na to, že sa obom tímom podarí v zápase skórovať. O Walese taktiež vieme, že je tímom, ktoré rozohráva pomerne veľa rohových kopov, a preto je možná aj stávka na to, že v zápase bude viac ako 6 rohov.

Predpokladané zostavy:

Slovensko: Dúbravka – De Marco – Škriniar – Gyomber – Pekarik – Benes – Lobotka – Hrosovsky – Haraslin – Polievka – Suslov

Wales: Davies – Cabagno – Low – Stevens – Dasilva – Burns – Sheenan – Savage – Matondo – Cullen – Colwill