Fortuna športové stávky

Fortuna pôsobí aj na Slovensku. Čo môže ponúknuť svojim klientom, najmä v oblasti športového stávkovania?

Športová stávková kancelária Fortuna na Slovensku

Pôvodne českú stávkovú kanceláriu Fortuna založil v roku 1990 český spisovateľ, esejista, novinár, textár, básnik a producent Michal Horáček. Úspešný štart na domácom trhu nakoniec priniesol značku Fortuna aj na Slovensko.

O rok neskôr tu vznikla stávková kancelária Terno, sesterská spoločnosť Fortuny. Spoločnosť pôsobila na trhu až do roku 2006, keď sa rebrandovala na názov Fortuna a začala používať herný softvér od pôvodnej českej materskej spoločnosti.

Dnes je jednou z najväčších stávkových kancelárií v strednej Európe. V súčasnosti pôsobí aj v Poľsku, Chorvátsku a Rumunsku. Výhodou je nielen dostupnosť cez internet, ale aj veľký počet kamenných pobočiek.

Služby Fortuny na Slovensku

Fortuna v súčasnosti ponúka na Slovensku pestré portfólio služieb:

 • kurzové stávky
 • live stávky
 • online kasíno (Vegas)
 • stieracie žreby
 • e-športy

Pravdepodobne najzaujímavejšou časťou sú športové stávky. Tie boli predsa od začiatku prioritou a až neskôr sa ponuka rozšírila o ďalšie segmenty.

Aké športy a udalosti ponúka Fortuna

V súčasnosti ponúka poskytovateľ v rámci svojho portfólia prakticky všetky športy. Medzi tie najobľúbenejšie jednoznačne patria:

 • futbal
 • hokej
 • hádzaná
 • tenis
 • basketbal
 • volejbal

Existujú aj možnosti stávkovania na iné druhy športov, napríklad na box, konské dostihy, biatlon a dokonca aj na americký futbal.

Okrem iného môžete využiť aj kurzy na rôzne udalosti napríklad v domácej alebo zahraničnej politike. Zaujímavou možnosťou pre tipujúcich sú aj špeciálne stávky, v rámci ktorých si môžete staviť na to, či sa v roku 2022 uskutočnia olympijské hry v Tokiu.

Na aké typy stávkových príležitostí si môžete staviť

Konkrétne vo futbale Fortuna podáva stávky aj na poháre krajín, zápasy reprezentácií, nižšie súťaže a mnoho ďalšieho. Jednou z výhod Fortuny je, že podáva stávky aj na nižšie súťaže, a to nielen vo futbale, ale napríklad aj na 2. hokejovú ligu.

Od toho sa odvíja aj portfólio stávkových možností. Vo futbale to môžu byť stávky ako SBR (stávka bez remízy), dvojitý tip, druhá šanca alebo dvojitá šanca, 1. polčas, počet gólov, európsky handicap (t. j. trojkový), kto strelí 1. gól, alebo presný výsledok či polčas/zápas.

V známejších ligách sa ponuka športových stávok rozširuje aj o stávky na góly v konkrétnych minútach, počet gólov, v ktorom polčase padne viac gólov, stávky na to, či skóruje domáci alebo hosťujúci tím v oboch polčasoch a mnoho ďalších možností.

V hokeji si môžete staviť na SBR, rovnako ako sú k dispozícii stávky zahŕňajúce predĺženie, všetky tretiny alebo 1. tretinu/zápas, presné skóre, hendikep, čas prvého gólu, počet gólov a počet gólov v každej tretine.

V tenise je možné vsadiť napríklad na 1. set, presný výsledok, 1. set/zápas, počet setov, počet gemov, hendikep alebo na to, či hráč vyhrá aspoň set alebo počet gemov v 1. sete. Okrem hlavných turnajov existujú aj challengery.

Aké typy stávok môžete použiť

V rámci Fortuny môžete vyskúšať rôzne typy stávok. Patria medzi ne:

 • sólo stávka – je jednoduchá stávka, ktorá obsahuje len jednu stávkovú príležitosť s akýmkoľvek kurzom na tikete
 • kombinovaná stávka – znamená, že na jednom tikete je skombinovaných niekoľko stávkových príležitostí, ktoré sa považujú za víťazné, ak sú všetky tipy správne
 • systémová stávka – tiket sa skladá z niekoľkých tiketov/príležitostí, ktoré sú zoskupené, a preto obsahuje viacero skupín, pričom hráč si vyberá, koľko skupín má vyjsť, aby bol tiket považovaný za víťazný
 • live stávka – uzatvára sa počas zápasu, v tomto prípade je možné tiket pred koncom zápasu aj vyplatiť a predať
 • ázijský handicap – vypíšu sa dva kurzy vo vzostupnom alebo zostupnom poradí so započítaním virtuálneho handicapu, pri tomto type handicapu sa vždy nevyberá
 • Stávka EXPERT – ide o bonusovú alternatívu dostupnú pre zápasy FORTUNA:LIGA. Vyžaduje si stávkový tiket s minimálne piatimi príležitosťami, to umožňuje až 11% zvýšenie kurzov a tým aj potenciálnej výhry

Čo je to rýchla stávka

Ďalšou zaujímavou funkciou je takzvaná rýchla stávka, ktorá umožňuje podať stávku na akúkoľvek príležitosť v mobilnej aplikácii. Táto možnosť sa vzťahuje na live stávky, kde je prakticky nevyhnutnosťou, keďže kurzy sa menia niekoľkokrát za sekundu.

Čo sú to odvodené stávky

Odvodené stávky môžu byť napríklad stávky na rohové kopy, počet kariet v zápase alebo stávky na penalty či pokutové kopy. Športové stávky na Fortuně sa vyznačujú tým, že rýchly výber odvodených stávok je rozsiahly, aj keď bohužiaľ nie veľmi prehľadný.

Čo je to malá domáca stávka

Táto stávková spoločnosť ponúka aj malú domácu stávku. Aby ste ju mohli podať, musíte mať na tikete minimálne 100 kurzov, pričom maximálny kurz na zápas je 3,5:1. Princíp tohto typu stávky je jednoduchý, ak neuhádnete len jeden zápas na tikete, Fortuna vám vráti desaťnásobok vkladu.

Čo je BetBuilder

BetBuilder je jednou zo zaujímavých funkcií tejto stávkovej kancelárie. Fortuna ju dokonca pre svojich hráčov zaviedla ako prvá v krajine. Umožňuje vám podať jednu stávku na vybranú športovú udalosť z viacerých tipov. Pre jednu stávku je možné vybrať 2 až 10 príležitostí.

Ako vyzerajú live stávky pod hlavičkou Fortuna

Okrem klasického stávkovania pred zápasom ponúka Fortuna aj stávkovanie naživo. Opäť si môžete vybrať z rôznych športových disciplín, ako je futbal, hokej, basketbal, volejbal alebo hádzaná.

V tomto prípade môžete podať dva typy stávok, a to buď samostatne, alebo na oba zápasy. Staviť môžete konkrétne na víťaza, ale aj na výhru s hendikepom, počet gólov alebo strelca.

K dispozícii je aj sekcia so živými prenosmi. Tých je každoročne k dispozícii približne 400 000. Môžete sledovať až dva prenosy súčasne. Sledovať môžete napríklad zápasy slovenskej najvyššej futbalovej ligy, španielskej LaLigy, talianskej Serie A, nemeckej Bundesligy, ale aj NHL či KHL.

Aká je rozšírená ponuka živých prenosov

Rozšírená ponuka live je funkcia, ktorá vám umožňuje kombinovať stávky na live a stávky pred zápasom na jednom tikete. Fortuna tu však vyberá len atraktívne zápasy, a to len hodinu pred výkopom.

Čo je Fortuna Livescore

Ide o doplnkovú službu stávkovej kancelárie. V špeciálnej sekcii nájdete výsledky všetkých dostupných športov, vrátane výsledkov naživo. Výsledky si môžete prezerať deň po dni a tiež triediť podľa športu alebo ligy.