Preview finále Ligy Majstrov zápas Borussia Dortmund – Real Madrid Bet365 kurzy na zápas

Preview finále Liga Majstrov Borussia Dortmund - Real Madrid

Zajtra spoznáme víťaza najprestížnejšej klubovej trofeje a teda pohára Ligy Majstrov. Vo Finále v anglickom Wembley sa proti sebe postaví nemecká Borussia Dortmund a španielsky Real Madrid. Kto zdvihne nakoniec ušatú trofej? Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy, tip na výsledok a taktiež kurzy od stávkovej spoločnosti Bet365.

Finále Ligy Majstrov je pre každého hráča jedným z vrcholov futbalovej kariéry. Inak tomu nie je ani pre hráčov Borussie Dortmund a Realu Madrid, ktorý sa pokúsia zapísať do histórie. V prípade víťazstva  Bieleho baletu by šlo už o 15 titul Ligy Majstrov. V tomto ohľadu je to skutočne najúspešnejí klub histórie.

Nemeckej Borussi Dortmund v novodobom formáte patrí zatiaľ len jeden titul, ktorý vyhrala v roku 1997. Veľmi blízko k triumfu bola aj v roku 2013, kde však podlahla Bayernu Mníchov. Je teda jasné, že čo sa skúseností týka je Dortmund jasným outsiderom. Ako nám však už niekoľkokrát žlto čierny ukázali, práve takáto pozícia im vyhovuje. Pamätníci taktiež vedia, že práve Borussia Dortmund je mužstvom, ktorý dokázal narobiť Realu Madrid vždy veľké problémy.

Forma tímov

O forme tímov z posledných zápasov je pri takto dôležitom zápase len veľmi ťažké polemizovať. Respektíve, forma nezohráva až tak veľkú rolu. Do finále Ligy Majstrov sa neprebojujete každý deň, a preto je jasné, že každý z hráčov, ktorý nastúpi nechá na ihrisku aj dušu.

Ak by sme však predsalen mali pozerať na formu, tak aj Borussia aj Real sú na tom veľmi podobne. Nemci v posledných piatich dueloch dokázali vyhrať hneď štyrikrát. Prehru utrpeli len s Mainzom. Španielsky šampión zaznamenal tri víťazstva a v posledných dvoch dueloch remízoval s Villarrealom a Betisom Sevilla.

Posledný zápas Toniho Kroosa a Marca Reusa

Finále vo Wembley bude špecifické aj ďalšími udalosťami. Svoj posledný zápas za klub totiž odohrá legenda Realu Madrid, Toni Kroos a na strane Borusii Dortmund legendárny Marco Reus. Zatiaľ čo Kroos po tomto zápase končí svoju bohatú kariéru, Reus si bude hľadať ďalší tím.

Pre oboch tak pôjde o mimoriadne špeciálnu noc a ak sa im ju podarí vyhrať, bude to ešte o čosi magickejšie.

Do zápasu sa bohužiaľ nepozrie na strane Realu Madrid David Alaba a stredopoliar Aurelian Tchouameni. Borussi Dortmund zas nepomôžu Bensebaini, Duranville a Morey Bauza.

Bet365 kurzy na zápas

Pre stávkovú kanceláriu Bet365 je hlavným favoritom Real Madrid. Je to pochopiteľné vzhľadom na ich skúsenosti s podobnými zápasmi. Na víťazstvo Bieleho baletu si dnes stavíte s kurzom 1.63.

Kurz na víťazstvo Borussie Dortmund je pomerne nadhodnotený, Bet365 odhaduje ich víťazstvo s kurzom 5.23.

Uvedené kurzy sú aktuálne k dátumu zverejnenia článku.  

Tip na výsledok

Finále Ligy Majstrov je tak špecifickým zápasom, že si nedovolíme povedať, kto sa stane víťazom. Oveľa viac sa nám páči stávka na počet gólov v zápase, kde vieme, že v takýchto typoch zápasov príliš gólov nepadá.

Preto nás aj prekvapili kurzy stávkovej kancelárie Bet365, ktorá tipuje, že v pohode padnú viac ako tri góly. Nám sa tento scenár zdá menej pravdepodobný, a preto vám odporúčame stávku práve na túto možnosť a teda, že v zápase padne menej ako 3.5 góla.

Predpokladané zostavy:

Borussia Dortmund: Kobel – Maatsen – Schlotterbeck – Hummels – Ryerson – Sabitzer – Can – Adeyemi – Reus – Sancho – Fulkrug

Real Madrid: Courtois – Mendy – Fernandez – Rudiger – Carvajal – Camavigna – Kroos – Valverde – Bellingham – Vinicius Junior – Rodrygo