Preview zápasu na EURO 2021: Ukrajina – Rakúsko

Pozrite si analýzu zápasu na EURO 2021 Ukrajina - Rakúsko

V pondelkovom programe zápasov na EURE 2021 je aj atraktívny duel základnej skupiny C medzi Ukrajinou a Rakúskom, ktorý bude zaujímavý najmä z pohľadu boja o osemfinále. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Základná skupina C je pomerne zamotaná a už teraz treba priznať, že sa v nej nachádzajú tímy, ktoré predvádzajú jeden z najkrajších futbalov na ME v Európe 2021. Skupine vládnu suverénni Holanďania, no oveľa zaujímavejší súboj sa zvedie o druhú priečku, na ktorú si brúsi zuby Ukrajina aj Rakúsko.

No a práve tieto dva tímy sa medzi sebou stretnú v pondelok 21. júna 2021 a už teraz je isté, že sa môžete tešiť na vyrovnaný a atraktívny duel. To, že tento súboj nebude mať jednoznačného favorita napovedá aj vyrovnané skóre či vzájomné zápasy oboch tímov.

Forma tímov

O vyrovnanosti napovedá aj forma oboch mužstiev, ktorým sa na EURE 2021 podarilo zatiaľ raz vyhrať a raz odchádzali z ihriska ako porazení. Obe krajiny podľahli spomínaným Holanďanom, ktorý svojimi výkonmi jednoznačne smerujú na tie najvyššie miesta.

No a obom sa podarilo naopak zdolať reprezentáciu Severného Macedónska, ktoré si odbilo premiéru na záverečnom šampionáte Majstrovstiev Európy 2021.

Rozhodne srdce

Rakúsko a Ukrajina sú na tomto šampionáte zrejme tie najvyrovnanejšie tímy, ktoré sa môžu medzi sebou stretnúť. Na stranu Rakúska môže zavážiť prítomnosť hviezdneho univerzála Davida Alabu.

Na strane Ukrajiny však ide o tím, ktorý pod vedením legendárneho Andrija Ševčenka hrá kompaktný, nebezpečný a rýchly futbal, vďaka ktorému dokážu potrápiť kohokoľvek. Je teda zrejme, že v tomto zápase o úspechu jedného či druhého rozhodne práve srdce, ktoré hráči zo seba na ihrisku nechajú.

Tip na výsledok zápasu

Ako sme už spomínali vyššie, favorita stretnutia by sme v tomto zápase hľadali len veľmi ťažko. Práve preto bude tipovať výsledok o to náročnejšie. Pre odvážlivcov by bolo vhodné skúsiť tipnúť remízu v tomto zápase. Viac zde: www.meutimao.com.br

Vhodnou stávkou sa nám však zdá aj tip na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Vychádzame najmä z faktu, že obe mužstvá disponujú solídnym útokom, no v obrane to občas škrípe. Posledným tipom, ktorý si myslíme, že by mohol vyjsť je stávka na to, že v zápase padnú viac ako dva góly.

Predpokladané zostavy:

Ukrajina: Bushchan – Mykolenko – Matviienko – Zabarnyi – Karavaev – Stepanenko – Malinovsky – Zinchenko – Shaparenko – Yarmolenko – Yaremchuk

Rakúsko: Bachmann – Dragovic – Alaba – Hinteregger – Ulmer – Laimer – Schlager – Lainer – Sabitzer – Baumgarnter – Gregoritsch