Preview zápasu Ligy Národov zápas: Slovensko – Bielorusko

Sledujte predzápasovú analýzu Ligy Národov zápasu Slovensko - Bielorusko

Zápasy Ligy národov pokračujú aj cez víkend, kde okrem iných zápasov prebehne aj súboj medzi Slovenskom a Bieloruskom v Lige C. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok.

Prvý zápas nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca calzonu proti Azerbajdžanu nedopadol dobre a naši sokoli v ňom prehrali po zbabranom úvode 2:1. Čo však mrzí ešte viac je výkon, akí slovenskí reprezentantni predviedli, kde sa dlhodobo ukazuje, že najväčším problémom našej reprezentácie je zakončovanie a teda pozícia útočníka.

S týmto problémom sa zrejme budú musieť popasovať aj v zápase proti Bielorusku, ktoré sa však nachádza na poslednej priečke Ligy C a preto sa predpokladá, že by sme nad Bielorusmi mali vyhrať. Ak však Slováci zopakujú podobný výkon ako proti Azterbajdžanu tak na výhru sa budeme musieť poriadne nadrieť a mať veľký kus šťastia.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov nie je na tom ani jedna z reprezentácii ideálne a v podstate obe sa herne trápia. Dôkazom toho sú aj posledné zápasy Slovenska či Bieloruska.

Slovensko z posledných piatich zápasov vyhralo len dva a to práve nad Bieloruskom a Azerbajdžanom, s ktorým pred pár dňami prehralo. Bielorusi sú však na tom ešte horšie, keď v piatich zápasoch hneď tri prehrali a dvakrát dokázali remízovať. Okrem zlých výsledkov taktiež hráčov trápi situácia na Ukrajine a v domácej krajine ktorá je úzkym spojencom Ruska.

Aj na základe toho tak musia Bielorusi odohrať svoje medzištátne zápasy na neutrálnej pôde.

Čo vymyslí Calzona?

Taliansky tréner už zrejme po zápase s Azerbajdžanom pochopil, že najväčším problémo Slovenskej reprezentácie je zakončenie a dlhé roky absentujúca pozícia útočníka.

Je teda otázkou čo Calzona vymyslí a či sa bude ďalej spoliehať na ojedinelé góly našich útočníkov, alebo zvolí rozdielnu verziu taktiky.

Tip na výsledok

Slováci do zápasu vstupujú ako favoriti a vzhľadom na to, že sme slovenská stránka by sme mali primárne favorizovať našich, no po výsledku s Azerbajdžanom a predvedenom výkone vám radšej odporúčame stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Pre tých, ktorí radi riskujú sa nám zdá zaujímavá aj stávka na to, že Bielorusku remízuje alebo vyhrá.

Predpokladané zostavy:

Slovensko: Rodák – Hancko – Škriniar – Valjent – Pekarik – Benes – Lobotka – Bero – Jirka – Boženík – Regáli

Bielorusko: Khatkevich – Pechenin – Yudenkov – Shvetsov – Polyakov – Ebong – Yablonskiy – Klimovich – Shauchenko – Savitskiy – Bogomolskyi