Preview štvrťfinálového zápasu EURO 2021: Ukrajina – Anglicko

Pozrite si analýzu zápasu na EURO 2021 Ukrajina - Anglicko

EURO 2020 vstúpilo do štvrťfinálových zápasov, kde sa ten posledný odohrá dnes od 21:00. Proti sebe nastúpia tímy Ukrajiny a Anglicka a nás tak čaká určite mimoriadne napätý súboj. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Či už Ukrajina, alebo Anglicko si postup do štvrťfinálovej fázy rozhodne zaslúžili. Ukrajina v napínavom zápase zdolala reprezentáciu Švédska, no a Albion si poradil pomerne jednoducho s nepríjemnými Nemcami.

Oba tímy tak na európskej scéne ukázali, že majú čo ponúknuť a treba s nimi rátať. Najmä Anglicko je stále považované za jedného z veľkých favoritov na celkový triumf v turnaji. Ešte predtým, než sa však dostanú Angličania do semifinále, budú musieť poraziť Shevchenkovu Ukrajinu.

A to rozhodne nebude ľahkým orieškom.

Forma tímov

Ak sa pozrieme na formu oboch tímov, tak jednoznačne lepšie sú na tom Angličania, ktorí na Majstrovstvách Európy vo futbale 2020 zatiaľ neprehrali. Zdá sa, že najviac ich potrápila reprezentácia Škótska s ktorou uhrali bezgólovú remízu.

Angličania dokázali postupne zdolať vicemajstrov sveta z Chortvátska, prekvapenie turnaja Česko a taktiež dobre hrajúce Nemecko.

Ukrajina je na tom so svojim skóre o čosi horšie, no pri tomto tíme jednoducho platí, že vedia kedy musia zabrať a uhrať dobrý výsledok. Na EURE ich doterajšia bilancia sú dve výhry a dve prehry. To, čo však chýba Ukrajine v kvalite hráčov nahrádzajú odhodlanosťou a bojovnosťou na ihrisku.

Zrodí sa ďalšie prekvapenie?

EURO 2020 by sme kľudne mohli popísať ako šampionát plný prekvapení. Z hry o post Majstra Európy totiž vypadlo favorizujúce Francúzsko, skvele hrajúce Holandsko či Belgicko a domov sa porúčala aj reprezentácia Nemecka.

Nebolo by preto prekvapením, keby sa aj v zápase Ukrajiny s Anglickom zrozdilo ďalšie prekvapenie. Okrem pekného futbalu nám totiž EURO ukázalo, že dnes vie každý tím vyradiť každého čo je v konečnom dôsledku skvelé.

Angličania na tomto šampionáte vychádzajú predovšetkým z pevnej obrany, tá im však nemusí proti Ukrajine stačiť, keďže futbal sa predsa len hrá na góly.

Tip na výsledok

Albion vchádza do tohto zápasu ako jednoznačný favorit. Ak sa však pozrieme na bojovnosť Ukrajiny a prihliadneme na to, že na ich lavičke sedí fantastický Andrij Ševčenko, neboli by sme prekvapený, keby sme sa dočkali predĺženia.

Pre tých odvážnejších preto odporúčame stávku na remízu v riadnom hracom čase. Vhodný a zaujímavý sa nám taktiež zdá tip na víťazstvo Ukrajiny s handicapom + 1.5, alebo že v zápase nepadnú viac ako tri góly. Top kurz: 22Bet – 2,89

Predpokladané zostavy:

Ukrajina: Bushchan – Matviienko – Kryvtsov – Zabarnyi – Karavaev – Zinchenko – Stepanenko – Sydorchuk – Shaparenko – Yaremchuk – Yarmolenko

Anglicko: Pickford – Walker – Maguire – Stones – Shaw – Rice – Phillips – Trippier – Sterling – Kane – Saka