Preview štvrťfinále MS vo futbale zápas: Anglicko – Francúzsko

Preview štvrťfinále MS vo futbale Anglicko - Francúzsko

Dnes nás čakajú posledná dva štvrťfinálové zápasy a predovšetkým ten večerný môžeme pokojne označiť aj ako predčasné finále. Medzi sebou sa totiž stretnú Anglicko a Francúzsko. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Pred začiatkom šampionátu boli Anglicko aj Francúzsko považované za jedných z najväčších favoritov celého turnaja a je pomerne škoda, že tieto dva tímy sa medzi sebou stretnú už vo štvrťfinále. Zároveň však majú obe mužstvá príležitosť ukázať svoju obrovskú silu proti jednému z najlepších futbalových mužstiev sveta.

Víťaz tohto duelu sa následne stretne v semifinálovom zápase proti víťazovi zo zápasu Maroko – Portugalsko.

Forma tímov

Ako Francúzsko, tak aj Anglicko predvádzajú na Mundiale jeden z najkrajších futbalov. Dokazuje to aj ich forma, keď francúzsky národný tím na čele s ostrostrelcom Kylianom Mbappem dokázalo zvíťaziť v troch zo štyroch zápasov. Jedinú prekvapivu prehru utrpeli francúzi ešte v skupinovej časti proti Tunisku.

V osemfinále však pohodlne zdolali silné Poľsko predovšetkým vďaka skvelému výkonu Mbappeho a ukázali tak, že si chcú ísť po obhajobu titulu majstrov sveta.

Svoju silu potvrdzuje aj Anglicko pod vedením Garetha Southgatea, ktoré na tomto šampionáte zatiaľ neprehralo a tak isto zaznamenali tri výhry a len jednu remízu proti stále sa zlepšujúcim Spojeným štátom americkým. Angličania predvádzajú atraktívny futbal, ktorý fanúšikov baví a je tak jasné, že nás čaká skutočné futbalové divadlo.

Fantastický Mbappe a Bellingham

Na strane Francúzska je jednoznačne najlepším hráčom celého tímu Kylian Mbappe, ktorý svojimi výkonmi nielenže udivuje celú futbalovú verejnosť, ale ťahá reprezentáciu dopredu k obhajobe titulu.

Na strane Anglicka sa prekvapivo dobre chytil len 19 ročný Jude Bellingham, ktorý v posledných zápasoch patrí medzi lídrov celej reprezentácie a je jasné, že po týchto Majstrovstvách sveta ho čaká prestup do jedného z veľkoklubov.

Títo dvaja hráči sa môžu stať miskami na váhach, kto zo súboja Anglicko a Francúzsko prejde do semifinálovej časti turnaja.

Tip na výsledok

Tipovať výsledok medzi mužstvami ako Anglicko a Francúzsko je vždy mimoriadne náročne. Očakávame mimoriadne taktický a opatrný zápas, kde ani jeden z tímov nebude chcieť urobiť chybu a neprekvapilo by nás, keby tento zápas došiel až do predĺženia.

Skôr než výsledok však odporúčame stávku na to, že sa obom mužstvám podarí v zápase skórovať.

Predpokladané zostavy:

Anglicko: Pickford – Shaw – Maguire – Stones – Walker – Rice – Bellingham – Henderson – Foden – Kane – Saka

Francúzsko: Lloris – Hernandez – Upamecano – Varane – Kounde – Rabiot – Tchouameni – Mbappe – Griezmann – Dembele – Giroud