Preview štvrťfinále EURO U21 zápas: Francúzsko – Ukrajina

Preview zápas EURO U21 Francúzsko - Ukrajina

EURO U21 pokračuje svojou ďalšou fázou a to konkrétne štvrťfinálovými zápasmi. V jednom z nich sa medzi sebou stretnú zástupci Francúzska a Ukrajiny. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Francúzske mužstvo naďalej kráča za svojim cieľom, ktorým je zisk titulu majstrov Európy do 21 rokov. Do cesty sa im však vo štvrťfinálovom zápase postaví nebezpečná Ukrajina. Jej hráči svojimi výkonmi udivujú na šampionáte nejdeného fanúšika.

Galský kohúti však budú zrejme o čosi náročnejší oriešok, keďže sú to práve oni, čo postúpili do vyraďovacej fázy z prvého miesta bez straty bodu. Ukrajina sa na postup musela nadrieť o čosi viac, no v tak silnej základnej skupine v akej sa nachádzala, je postup medzi osmičku najlepších veľkým úspechom. Uvidíme či sa im podarí malý zázrak, ktorým bi zdolanie francúzskeho mužstva určite bolo.

Forma tímov

Už sme naznačili, že Francúzi zatiaľ bezchybne kráčajú za svojim cieľom. V skupine D vyhrali všetky tri zápasy a zo skóre 7:2 jendoznačne ukázali, že patria medzi najvážnejších ašpirantov na titul.

Ukrajina sa nachádzala v skupine so Španielsko, Chorvátskom a Rumunskom. Posledné dva menované mužstvá dokázali Ukrajinci zdolať, no a s favorizovaným Španielskom uhrali dôležitú remízu. Je tak jasné, že títo hráči dokážu potrápiť kohokoľvek.

Individuality vs tímový duch

Francúzsko sa môže spoľahnúť hneď na niekoľko skvelých hráčov. Medzi všetkými však na šampionáte vyčnieva Francúz Barcola, ktorý strelil doposiaľ dva góly a zaznamenal jednu asistenciu.

Na strane Ukrajiny by sme individuality hľadali len márne. Ich silný tímový duch je však kľúčom k skvelým výkonom, ktoré ich dostali do štvrťfinále.

Tip na výsledok

Francúzsko vstupuje do zápasu ako veľký favorit a to, že sa kohútom podarí vyhrať si myslíme aj my. Preto sme pre vás pripravili niekoľko alternatívnych stávok, ktoré by mohli byť hodnotné.

Stávka na to, že padne menej ako 2.5 góla je niečím, na čo by sa oplatilo staviť. Oba mužstvá disponujú pomerne pevnou obranou a streliť im gól je mimoriadne náročné.

Predpokladané zostavy:

Francúzsko: Chevalier – Nkounkou – Lukeba – Bade – Kalulu – Thuram – Caqueret – Kone – Cherki – Gouiri – Barcola

Ukrajina: Nescheret – Vivcharenko – Syrota – Salyuk – Lyakh – Zhelizko – Ochretko – Bragaru – Kryskiv – Nazarenko – Vyunyk