Preview skupinovej fázy MS vo futbale zápas: Španielsko – Nemecko

Preview skupinovej fázy MS vo futbale Španielsko - Nemecko

MS vo futbale pokračujú svojim ďalším hracím dňom, kde na nás čaká večer skutočná lahôdka a to v podobe zápasu Španielska s Nemeckom v skupine E. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Skupinu E by sme kľudne mohli charakterizovať aj ako skupiny smrti, keďže okrem dvoch futbalových veľmocí Španielska a Nemecka sa v nej nachádza aj dobre hrajúce Japonsko a Kostarika.

O tom, že sa jedná o vyrovnanú skupinu potvrdzuje aj zápas Japonska s Nemeckom, ktorý skončil výhrou japonských futbalistov, ktorým momentálne patrí druhá postupová priečka hneď za Španielskom. Úloha pre Nemecko je teda jasná a teda zvíťaziť nad dobre hrajúcim Španielskom ak chcú vôbec pomýšľať nad postupom do ďalej fázy Mundialu.

Na druhej strane Španielsko predviedlo v zápase s Kostarikou vynikajúci výkon, keď ich zdolali pohodlne 7:0 a zatiaľ sa zdá, že práve oni sú tímom hrajúcim v najväčšej pohode na šampionáte.

Forma tímov

Obe mužstvá majú za sebou zatiaľ len jeden zápas na MS vo futbale, no aj ten už dokázal napovedať v akej forme prišli futbalisti oboch krajín do Kataru. Zdá sa, že Španielsko je skutočne pri chuti, keďže Kostariku dokázali mladí hráči rozstrieľať 7:0 a podobné gólové hody by jednoznačne radi zopakovali aj s Nemeckom.

Na druhej strane Nemci sa potrápili s Japonskom, ktoré dokázalo napokon vyhrať 2:1 a len potvrdili, že súčasní nemeckí tím je ďaleko za výkonmi tímov Nemecka, ktoré si pamätáme z minulých rokov.

Nebezpeční mladíci

Za to Španielsko má zdá sa príjemnejšie problémy, keďže po generácii okolo Xaviho a Iniestu zrejme rastie ďalšia mimoriadne schopná generácia futbalistov na čele s hráčmi ako Pedri, Gavi či Torres.

Generačnú výmenu môžeme vidieť  aj na nemeckej strane, kde však neprebieha zatiaľ ideálne podľa predstáv. V zápase nás však môžu prekvapiť mladíci ako Musiala, Havertz a ďalší.

Tip na výsledok zápasu

Aj napriek tomu, že Nemecko sa v prvom zápase nepredviedlo v ideálnej forme, nechce sa nám príliš veriť, že by zo skupinovej fázy nepostúpilo a taktiež si myslíme, že dokáže hrať so Španielskom vyrovnaný zápas a dokonca ich aj obrať o body.

Pre tých, ktorí radi riskujú odporúčame stávku na vzájomnú remízu, ktorých je na tomto šampionáte dostatok. Pokiaľ nechcete riskovať až príliš, môže byť pre vás vhodný tip na Bet365 to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Predpokladané zostavy:

Španielsko: Simon – Alba – Laporte – Rodri – Carvajal – Busquets – Pedri – Gavi – Olmo – Morata – Torres

Nemecko: Neuer – Raum – Schlotterbeck – Rudiger – Sule – Gundogan – Kimmich – Musiala – Muller – Gnabry – Havertz