Preview skupinovej fázy MS vo futbale zápas: Katar – Ekvádor

Preview skupinovej fázy MS vo futbale Katar - Ekvádor

Už zajtra vypukne najväčší sviatok futbal na svete, keďže v Katare začínajú Majstrovstvá sveta vo futbale 2022. No a ako už tradične, tak prvý zápas, ktorým sa šampionát otvorí odohrá hosťujúca krajina a teda Katar, ktorý vyzve Ekvádor. Pozrite sa na predzápasovú analýz, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Všetci futbaloví fanúšikovia sa už nevedia dočkať toho, kedy naplno odštartujú Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare. Ako úplne prvý zápas, ktorý na MS uvidíme bude zápas zo skupiny A medzi Katarom a Ekvádorom.

Ďalšími účastníkmi v skupine A sú Senegal a Holandsko, ktoré je zároveň považované za favorita celej skupiny. Dobrými výkonmi na šampionátoch sa však tradične už prezentuje aj Ekvádor a pre Katar tak pôjde o mimoriadne náročnú skúšku.

Forma tímov

To, v akej forme nastúpia tímy do zápasu je pomerne náročné predikovať a to aj z toho hladiska, že v Katare je momentálne veľmi horúco, čo mnohým tímom nemusí vyhovovať. Naopak, pre Katarský národný tím môže ísť o výhodu, keďže sú na tamojšie teplotné podmienky plne aklimatizovaní.

Ak by sme sa pozreli na posledných päť zápasov oboch tímov tak je na tom lepšie Katar, ktorý dokázal vyhrať štyri z posledných piatich zápasov. Zaujímavou správou je, že Katar dokázal zdolať aj pomerne silné Albánsko.

Na druhej strane Ekvádor z posledných piatich zápasov zaznamenal len jednu výhru a hneď štyri remízy. Ekvádor v posledných zápasoch nestrieľa góly a aj táto informácia môže čo to napovedať k zápasu s Katarom.

Hráči domácej ligy verzus svetobežníci

Kým Katarský tím tvoria hráči len z domácej katarskej ligy na strane Ekvádoru sa jedná o svetobežníkov, kde niektorý hráči pôsobia aj v anglickej, nemeckej, francúzskej či španielskej lige.

Pravdepodobne najväčšou hviezdou Ekvádoru môže byť mladý útočník Brightonu Jeremy Sarmiento či záložník Gonzalo Plata hrajúci za Valladolid alebo spoluhráč Sarmienta, Moisés Caicedo taktiež hrajúci za Brighton.

Uvidíme či práve títo traja hráči dokážu rozprúdiť útok Ekvádoru, ktorý nutne potrebuje začať strieľať góly.

Tip na výsledok

Do zápasu vstupuje Ekvádor ako favorit čo je vzhľadom na ich súpisku pochopiteľné. Zlé výkony z posledných období nás však nabádajú k tomu, že remíza medzi Ekvádorom a Katarom je možná a za kurz 3 sa nám to zdá ako hodnotná stávka.

Pokiaľ nechcete až príliš riskovať, odporúčame vám staviť na to, že v zápase nepadnú viac ako tri góly.

Predpokladané zostavy:

Katar: Al Sheeb – Hatem – Hassan – Ro Ro – Boudiaf – Elamin – Salman – Al Rawi – Almoez – Alaaeldin – Assadalla

Ekvádor: Dominguez – Palacios – Arreaga – Torres – Castillo Segura – Cifuentes Charcoba – Plata – Moisés – Ibarra Mina – Estrada – Sarmiento