Preview skupinovej fázy Ligy Majstrov zápas: PSG – Juventus TUrín

Preview skupinovej fázy Paris St. Germain - Juventus

Milionárska súťaž Liga Majstrov sa naplno rozbieha a vstupuje do základnej skupinovej fázy, kde nás čaká niekoľko atraktívnych zápasov. Prvé sa odohrajú už v utorok 6. septembra a my sme pre vás vybrali šláger medzi Paris St. Germain a Juventusom Turín. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Domáce futbalové súťaže naplno odštartovali už pred niekoľkými týždňami a my tak vďaka tomu vieme pomerne jasne určiť, v akom rozpoložení a forme sa dané mužstvo nachádza. Je však pravdou, že Liga Majstrov je od začiatku súťaž plná prekvapení, kde aj absolútny outsider môže vyhrať nad svetovým veľkoklubom.

Pomerne nejasný zápas nás čaká aj v Parku princov, kde domáci Paris St. Germain bude hostiť taliansky Juventus Turín. O PSG sa vďaka jeho silnému kádru každý rok špekuluje, ako o hlavnom ašpirantovi na titul a inak tomu nebude ani teraz.

Na druhú stranu Juventus je skúsené mužstvo, ktorému pohárové zápasy v posledných rokoch vyhovujú a bude tak zaujímavé sledovať, kto z nich bude v prvom zápase základnej skupiny H na tom lepšie.

Forma tímov

Ak by sme sa na to pozerali z pohľadu formy, tak obe mužstvá pomerne slušne zvládli úvod domácich líg. PSG za posledných päť zápasov zaznamenalo 4 výhry a len jednu remízu. Parížanom patrí prvá priečka v Ligue 1 s úctyhodným skóre 24:4.

Zahanbiť svojimi výkonmi sa však nedá ani Juventus Turín, ktorý v posledných piatich zápasoch dvakrát vyhrať a trikrát remízoval. Pri týchto štatistikách je však potrebné dodať, že Serie A je predsa len náročnejšia súťaž, ako najvyššia francúzska liga.

Ofenzívny valec verzus pevná defenzíva

Je jasné, že PSG sa bude spoliehať predovšetkým na svoj ofenzívny trojvalec v podaní Mbappe, Neymar a Messi, kde táto trojica má na svedomí väčšinu tohtosezónnych gólov PSG. Zdá sa, že trojica hráčov sa skvelo zohrala a nás tak čaká skutočný ofenzívny koncert.

O Juventuse dobre vieme, že si zakladá na pevnej obrane a streliť gól Starej dáme je mimoriadne náročné, čo podčiarkuje aj štatistika z tejto sezóny, kde Juventus za 5 zápasov inkasovali len 2 góly.

Tip na výsledok

Scenár zápasu sa zdá jasný, PSG bude útočiť plnou poľnou a je otázne aká pevná bude defenzíva tímu okolo Mauritzia Sarriho. Pokiaľ dokáže Juventus blokovať ofenzívny valec PSG a odpovedať rýchlymi protiútokmi môže v zápase vyhrať.

O čosi viac pravdepodobnejšie sa nám však zdá stávka na to, že  v zápase padne viac ako 2.5 góla. Pre tých odvážnejších je pomerne lukratívny kurz na remízu v tomto zápase.

Predpokladané zostavy:

Paris St. Germain: Donnaruma – Kimpembe -Marquinhos – Ramos – Mendes – Verratti – Sanches – Hakimi – Neymer – Mbappe – Messi

Juventus: Perin – Alex Sandro – Danilo – Bremer – Cuadrado – McKennie – Paredes – Locatelli – Kostic – Milik – Di Maria