Preview skupinovej fázy Ligy Majstrov: AC Miláno – Chelsea Londýn

Preview skupinovej fázy Ligy Majstrov zápas: Ac Miláno - Chelsea Londýn

Prestížna Liga Majstrov pokračuje zápasmi základných skupín aj v tomto týždni, kde na nás čaká hneď niekoľko atraktívnych duelov. My sme pre vás vybrali jeden z tých najlepších a to zápas medzi AC Milánom a Chelsea Londýn. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

AC Miláno aj Chelsea Londýn zažili po minulé roky pomerne turbulentné obdobia, kde sa od prestavby mužstiev dostali až do takej formy, že bojovali o zisk titulu v domácich ligách pričom AC Miláno sa to skutočne podarilo aj za pomoci obrovskej aury a výkonov Zlatana Ibrahimoviča.

Táto sezóna však už ani pre jedno mužstvo nie je úplne ideálna a výkony, ktoré túto sezónu predvádzajú zatiaľ za minulými zaostávajú. Napriek tomu však obom mužstvám momentálne patrí 4. priečka v domácich ligách a svoje futbalové majstrovstvo chcú ukázať aj v prestížnej Lige Majstrov, kde obe mužstvá narazili na hrateľnú skupinu.

Okrem nich sa totiž v nej nachádza Red Bull Salzburg a Dinamo Záhreb. Počínanie v milionárskej súťaži však tiež nie je zdaleka ideálne, keď skupinovej tabuľke vládne Salzburg a Chelsea sa nachádza na druhom a AC Miláno na treťom mieste.

Forma tímov

Jedno je teda isté, ak chcú obe mužstvá pomýšľať na postup do ďalších a náročnejšej fázy milionárskej súťaže musia vylepšiť svoju doterajšiu formu. Tá v oboch prípadoch zahŕňa zisk štyroch bodov za jedno víťazstvo, jednu prehru a jednu remízu.

Prehra AC Miláno však prišla práve s londýnskym mužstvom, čo môže naznačovať istý vývoj aj v tomto zápase. Na druhej strane AC Miláno bude mať výhodu domáceho publika, čo je vnímané vždy ako pozitívny faktor.

Obrovská maródka Ac Milana

Najväčším problémom výkonov AC Miláno je skutočne početná maródka v celom mužstve, keď už teraz je jasné, že do zápasu nezasiahne celkovo 8 hráčov vrátane takých opôr ako Zlatan Ibrahimovič či Simon Kjaer.

Na druhej strane Chelsea Londýn nastúpi v takmer plnej zostave, kde jediným absentujúcim bude Fofana a možno Ngolo Kanté.

Tip na výsledok

Stávkové kancelárie nedokážu určiť jasného favorita tohto zápasu a priznáme sa, že aj pre nás ide o mimoriadne náročnú úlohu. Vzhľadom na skutočne obrovskú maródku Milána sa však prikláňame k víťazstvu Chelsea, kde s kurzom vyše 2.00 ide podľa nás o výhodný tip.

Pre tých, ktorí chcú riskovať o čosi menej odporúčame stávku na to, že v zápasoch padne 2 a viac gólov.

Predpokladané zostavy:

AC Miláno: Tatarusanu – Hernandez – Tomori – Gabbia – Kalulu – Pobega – Tonali – Bennacer – Leao – Diaz – Giroud

Chelsea Londýn: Arizzabalaga – Koulibaly – Silva – Chalobah – Jorginho – Loftus-Cheek – Pulisic – Mount – Gallagher – Aubameyang