Preview prípravného zápasu Fínsko – Slovensko

Sledujte predzápasovú analýzu prípravného zápasu Fínsko - Slovensko

Celý víkend a aj začiatok budúceho týždňa patrí vo futbale záverečným fázam kvalifikácie na majstrovstvá sveta a prípravným zápasom národných tímov. Jeden z takýchto zápasov odohrá v utorok aj Slovensko, ktoré nastúpi proti nebezpečnému Finsku. Prinášame vám predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Aj napriek tomu, že Slovensko na záverečný turnaj Majstrovstiev sveta 2022, ktoré sa uskutočnia v slnečnom Katare nepostúpilo, počas reprezentačných páuz spojených s prebiehajúcimi kvalifikáciami sa naša reprezentácia stretne v rôznych zaujímavých prípravných zápasoch.

Jeden z takých nás čaká aj v utorok 29. marca, keď náš národný tím nastúpi proti reprezentácii Fínska. Pre slovenských sokolov pôjde už o druhý prípravný zápas v rozmedzí niekoľko dní, keďže v piatok podlahli zlepšujúcim sa Nórom 2:0.

Tento výsledok budú chcieť naši hráči odčiniť, a preto je jasné, že nás čaká mimoriadne zaujímavý zápas.

Forma tímov

Hodnotiť formu národných mužstiev je vždy pomerne náročné, keďže celý národný tím sa pokope stretne len niekoľkokrát do roka.

Ak však budeme vychádzať z výsledkov posledných piatich zápasov, musíme skonštatovať, že tak ako Fínsko, tak aj Slovensko sú herne na tom veľmi podobne.

Fínska reprezentácia za posledných päť zápasov zaznamenala tri prehry a dve víťazstvá. Slováci v posledných piatich dueloch prehrali len dvakrát, ale na druhú stranu sa im podarilo zvíťaziť len raz. Okrem toho však zaznamenali dve cenné remízy so Slovinskom a Chorvátskom.

Tímový výkon

Ani jedno z mužstiev nedisponuje hráčmi, ktorí by dokázali sami rozhodovať zápasy, a preto sa obe celky budú musieť spoľahnúť na kompaktný tímový výkon.

Aj Slovensko aj Fínsko svoje posledné zápasy prehrali a tak o motiváciu odčiniť svoje minulé výkony rozhodne nebude v tomto zápase núdza.

Tip na výsledok

Tipovanie prípravných zápasov národných tímov je vždy mimoriadne náročné, keďže tréneri častokrát pristupujú k rôznym variáciám zostáv a skúšajú nových a nových hráčov.

Ak by sme si mali staviť na výsledok tohto zápasu, tak z prvého pohľadu sa nám najreálnejší výsledok zdá remíza medzi oboma celkami.

Zaujímavou stávkou môže byť aj tip na počet gólov v zápase, keďže vieme, že ani Slovensko ani Fínsko nie sú tímy, ktoré by bežne strielali tri až štyri góli v dueli. Preto sa nám stávka na to, že v zápase padnú menej než tri góly zdá pomerne reálna.

Predpokladané zostavy mužstiev

Fínsko: Hrádecký – Hamalainen – O’ Shaugn – Vaisanen – Ivanov – Uronen – Kamara – Schuller – Nissila – Lod – Pukki

Slovensko: Rodák – Hancko – Škriniar – Valjent – Koscelník – Hrošovský – Lobotka – Haraslín – Duda – Suslov – Almasi