Preview osemfinálového zápasu EURO 2021: Belgicko – Portugalsko

Pozrite si analýzu zápasu na EURO 2021 Belgicko - Portugalsko

ME vo futbale sa prehupli do vyraďovacej fázy, kde na nás čakajú osemfinálové zápasy. Tým najzaujímavejším tento víkend bude určite súboj medzi Beglickom a Portugalskom. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Súboj Belgicka s Portugalskom by sme mohli pokojne nazvať aj predčasným finále, keďže sa proti sebe stretnú obhajujúci majster európy v podobe Portugalska a jeden z hlavných favoritov na triumf v celom šampionáte Belgicko.

Cesta oboch tímov do osemfinále EURO 2021 bola o čosi rozdielna. Belgicko suverénne vyhralo skupinu B, kde postupne dokázalo zdolať Rusko, Dánsko aj Fínsko.

Treba však priznať, že skutočná previerka pre tím akým je Belgicko zrejme príde až v osemfinále a to v podobe Portugalska. Ešte stále úradujúci majster Európy postúpil síce do vyraďovacej fázy až z tretieho miesta, no netreba zabúdať, že Portugalci majú vo svojom tíme momentálne najlepšieho strelca turnaja Cristiana Ronalda.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov je na tom jednoznačne Belgicko, ktoré na tomto šampionáte zatiaľ nezaváhalo a dokázalo pohodlne vyhrať všetky tri zápasy v základnej časti.

Na druhej strane Portugalsko si v zápasoch základných skupín pripísalo jednu remízu, jednu prehru a jednu výhru. Jedným dychom však je potrebné dodať, že Portugalci sa nachádzali v skupine smrti spoločne s Francúzskom, Nemeckom a Maďarskom.

Ako zahrá Cristiano Ronaldo?

Mimoriadne dôležitou otázkou, ktorá mnohé napovie o vývine celého zápasu medzi Belgickom a Portugalskom je forma hlavnej hviezdy Cristiana Ronalada a to ako ho belgický hráči dokážu pokryť.

Ronaldo aj napriek pribúdajúcemu veku stále patrí medzi najlepších hráčov sveta, čo v plnej miere dokazuje aj na tomto šampionáte. Na druhej strane aj Belgicko je preplnené hráčmi svetovej extratriedy, kde najvýraznejšie výkony podáva ostrostrelec Romelu Lukaku.

Tip na výsledok

V tomto zápase sa proti sebe stretnú dve mužstvá svetovej extra triedy, za ktoré hrajú jedny z najlepších útočníkov na svete. Tí, však podľa nás nebudú chcieť páliť do plných a skôr očakávame mimoriadne opatrný zápas, keďže sa hrá skutočne o veľa.

Predpovedať víťaza takéhoto súboja je vždy náročné, a preto sme sa skôr priklonili k stávke, že sa obom tímom podarí skórovať. Hodnotná je taktiež podľa nás stávka na počet gólov, kde odporúčame tipovať na to, že v zápase padnú viac ako 2 góly.

Predpokladané zostavy:

Belgicko: Courtois – Vermaelen – Denayer – Boyata – Chadli – Witsel – De Bruyne – Trossard – Hazard – Lukaku – Doku

Portugalsko: Patricio – Guerreiro – Pepe – Dias – Semedo – Sanches – Danilo – Moutinho – Jota – Ronaldo – Silva