Preview osemfinále MS vo futbale zápas: Japonsko – Chorvátsko

Preview osemfinále MS vo futbale Japonsko - Chorvátsko

MS vo futbale momentálne pokračujú svojou osemfinálovou časťou zápasou, kde sme už mohli vidieť hneď niekoľko atraktívnych duelov. Jeden nás čaká aj dnes a bude to zápas medzi Japonskom a Chorvátskom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, prepokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Japonsko by sme po ich výkonoch v skupinovej fáze mohli označiť aj ako čierneho koňa turnaja, keď dokázali zvíťaziť nad silným Nemeckom, Španielskom a prehrali s Kostarikou. Aj za tieto výkony sa napokon prebojovali do vyraďovacej časti.

V nej ich bude čakať vicemajster z Chorvátska. Hráči okolo Luku Modriča prekvapili na minulých majstrovstvách celý futbalový svet a chcú dokázať, že nešlo rozhodne o náhodu. Chorváti postúpili, ako druhý zo skupinovej fázy a uvidíme či budú mať dostatok síl zdolať motivovaných Japoncov.

Forma tímov

Obe mužstvá sa nachádzajú v pomerne podobnej forme. Chorvátsko zatiaľ na turnaji neprehralo ani jeden zápas, ale zato uhralo dve bezgólové remízy s Marokom a Belgickom. Jediným tímom, nad ktorým vyhrali bola Kanada, ktorú zdolali 4:1.

Môžeme však vidieť, že akonáhle sa Chorvátsko stretne so silnejším súperom efektivita strielania gólov klesá. Japonsko na šampionáte predviedlo v skupine dve senzačné výhry nad Nemeckom a Španielskom. Jediným tímom, ktorého nedokázali v skupinovej fáze poraziť bola Kostarika, s ktorou utrpeli prehru 0:1.

Úspešná Chorvátska generácia vs mladé Japonsko

Súčasná chorvátska generácia futbalistov postavená okolo kapitána Luku Modriča či Ivana Perisica je jednou z tých najúspešnejších v histórii Chorvátska, ak nie vôbec tá najúspešnejšia. Roky však ubiehajú a tak pre mnohých z týchto futbalistov ide o poslednú šancu zahrať dobrý výsledok na záverečnom turnaj Majstrovstiev sveta.

Na druhú stranu Japonsko disponuje pomerne mladým tímom, kde medzi najväčšie opory patria mladíci Takefusa Kubo, Tanaka či Ko Itakura. Zdá sa však, že tréner Moriyasu našiel správny mix hráčov, ktorí dokážu spolu podávať kompaktný výkon a o podobný výkon sa pokúsia aj v zápase s Chorvátskom.

Tip na výsledok

Pochopiteľne do tohto zápasu vstupujú ako favoriti vicemajstri z Chorvátska, ktorý papierovo disponujú oveľa silnejším tímom ako Japonsko. Je tu však jedno ale a to to, že Japonci dokázali zvíťaziť nad takými mužstvami ako Nemecko či Španielsko a ukázalo sa tak, že pri správnom výkone dokážu zdolať takmer každého.

O tom hovoria aj ich vzájomné zápasy, kde jeden skončil remízou a druhý tesným víťazstvom Chorvátska. Myslíme si teda, že v tomto zápase síce Chorvátsko zvíťazí, ale veľký počet gólov tu neuvidíme, a preto vám odporúčame stávku na to, že padnú menej než tri góly.

Pre tých odvážnejších odporúčame stávku na víťazstvo Japonska v kombinácii s remízou v riadnom hracom čase.

Predpokladané zostavy:

Japonsko: Gonda – Taniguci – Yoshida – Sakai – Nagatomo – Morita – Tanaka – Ito – Kamada – Maeda – Kubo

Chorvátsko: Livakovic – Sosa – Gvardiol – Lovren – Juranovic – Brozovic – Kovacic – Modric – Perisic – Livaja – Kramaric