Preview Ligy Národov Liga B: Slovensko – Škótsko

Predzápasová analýza Ligy Národov súboja Slovensko - Škótsko

Liga Národov pokračuje tento víkend svojimi ďalšími zápasmi, v ktorých nastúpi aj Slovenská reprezentácia proti nepríjemnému Škótsku. Pozrite si predzápasovú analýzu zápasu aj spoločne s tipom na výsledok. 

Slovenská reprezentácia dokázala po výhre 1:2 v predĺžení nad Severným Írskom napokon postúpiť na záverečný šampiónát Majstrovstiev Európy, ktoré sa z dôvodu pandémie koronavírusu odložili na rok 2021.

Slovenskí sokoli s novým trénerom Štefanom Tarkovičom tento rozhodujúci zápas zvládli, no v Lige Národov, sú ich výkony skutočne nedostatočné. Za to na druhej strane Škótsko v našej skupine ani raz neprehralo a tak neohrozene kraľuje celej tabuľke. Túto skvelú formu si pochopiteľne Škóti nebudú chcieť pokaziť ani v zápase so Slovenskom.

Forma tímov

Ako sme spomínali, Škótsko v tomto ročníku Ligy Národov ani raz neprehralo a momentálne si drží štatistiku troch výhier a jednej remízy. Škótsko, podobne ako Slovensko, tiež zvládlo záverečný zápas baráže o postup na EURO 2021, keď zdolali Srbsko 1:2 po penaltách.

Škóti sú skutočne vo famóznej forme, keďže poslednú prehru zaknihovali pred viac než rokom v kvalifikácii s Ruskom.

Slovenská reprezentácia má za sebou pomerne krušné obdobie. Po nepresvedčivých výkonoch v Lige Národov a taktiež trápeniu sa v baráži odišiel z postu hlavného trénera Pavel Hapal, ktorého nahradil do konca roka bývalý asistent trénera Kozáka, Štefan Tarkovič.

Práve zmena trénera a nový systém by mohla našu reprezentáciu nakopnúť. Isté zlepšenie sme mohli vidieť v spomínanom zápase so Severným Írskom, kde náš tím predviedol pomerne taktický a dobrý výkon. Veríme, že tento skvelý výsledok našich nakopne k pravidelnejším víťazstvám.

Nový tréner vs skalopevná obrana

Môže sa to zdať pomerne čudné, no pravdepodobne najväčšou zbraňou v tomto zápase bude náš nový tréner Štefan Tarkovič spolu s novými asistentami bývalými reprezentantmi Marekom Mintálom a Samuelom Slovákov.

Práve táto trojica totiž dokáže nášmu tímu vštepiť novú taktiku a motiváciu k lepším výkonom. Hráčov na to máme, len akosi nám chýbal niekto, kto by nášmu tímu naordinoval funkčnú taktiku.

Na strane Škótska bude ich najväčšou zbraňou prirodzene skalopevná obrana na čele so stopérmi Gallagherom a McTominayom. Škótsko v prebiehajúcej Lige Národov dostalo zatiaľ len dva góly, čo je skutočne impozantná štatistika.

Náš tip na výsledok

Určiť víťaza zápasu je v tomto prípade pomerne náročné, aj napriek tomu, že Škótsko je jasným favoritom. Slovensko však hrá na domácej pôde, čo by mohlo našim pomôcť.

My, vám skôr však odporúčame staviť na počet gólov v zápase. Pri Škótsku je takmer pravidlom, že v ich zápasoch veľa gólov nepadá, a preto odporúčame stávku na to, že v zápase padne menej než 1.5 góla. Zaujímavá takteiž môže byť stávka na remízu.

Predpokladaná zostava:

Slovensko: Rodák – Pekarík – Šatka – Hubočan – Hrošovský – Rusnák – Kucka – Hamšík – Mak – Duda

Škótsko: Marshall – O´Donell – Gallagher – McTominay – Robertson – Jack – McGinn – Tierney – Christie – Dykes – McGregor