Preview Ligy Národov Liga A: Francúzsko – Portugalsko

Pozrite si preview k zápasu Ligy Národov: Francúzsko - Portugalsko

Cez víkend, konkrétne v 11. októbra v nedeľu nás čaká skutočná futbalová ľahôdka v podaní zápasu Francúzsko – Portugalsko, ktorý sa uskutoční v rámci súťaže Ligy Národov, Liga A. Pozrite sa na našu analýzu a taktiež aj na náš odporúčaný tip na výsledok. 

Francúzsko je súčasným Majstrom sveta a tímom, ktorého sa bojí celý futbalový svet. Súpiska Francúzskej reprezentácie je po dlhých rokoch útlmu dnes skutočne nabitá a na každom poste môžete vidieť hviezdy svetových kvalít.

Na druhej strane Portugalská futbalová reprezentácia je súčasným Majstrom Európy a patrí medzi najofenzívnejšie mužstvá na svete. Nie je sa však čomu čudovať, keď za Portugalsko hrá celosvetová mega hviezda a jeden z najlepších futbalistov histórie Cristiano Ronaldo.

Súboj týchto dvoch mužstiev tak bude určite sviatkom pre každého futbalového fanúšika.

Forma tímov

Čo sa týka formy oboch reprezentácií tak môžeme skonštatovať, že výkonnostne sú či už Francúzsko, alebo Portugalsko na tom veľmi podobne a s prehľadom zvládajú svoje zápasy a dokážu porážať aj náročnejších súperov.

Výsledkom skvelej formy týchto mužstiev je zatiaľ aj sto percentná bilancia víťazstiev v tejto edícii Ligy Majstrov a čo sa týka bodov sú tak spoločne na prvom mieste skupiny 3 Ligy Národov.

O skóre pred Francúzskom vedie Portugalsko, no vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že ide o mimoriadne vyrovnané tímy.

Mladá krv vs. Skúsenosť

Najväčšou zbraňou Francúzskeho tímu bude pravdepodobne mladícka dravosť, ktorú môžeme nájsť naprieč celou zostavou galských kohútov na čele so skvelým útočníkom Pariža St. Germain, Kylianom Mbappem.

Mbappe však nie je jediným útočníkom, ktorý môže Portugalsko narobiť problém. Vo skvelej forme sa prezentuje aj Oliver Giroud, ktorý v prípravnom zápase s Ukrajinom strelil 2 góly.

Francúzsko nemá silnú však len ofenzívnu, ale aj defenzívnu časť na čele so skvelým brankárom Llorisom.

Najväčšou zbraňou Portugalska bude samozrejme legenda tohto tímu a kapitán Cristiano Ronaldo, ktorý aj napriek svojmu vyššiemu veku podáva neuveriteľné výkony a na svojej kvalite zatiaľ nič nestráca.

S veľkou pravdepodobnosťou mu bude sekundovať mladá vychádzajúca hviezda Portugalska, Joao Felix.

Náš tip na výsledok

Tipovať takto vyrovnaný zápas je vždy mimoriadne náročné, keďže pri tak kvalitných mužstvách akými Francúzsko aj Portugalsko rozhodne sú rozhodujú doslova detaily.

Podľa nás pôjde o mimoriadne taktický zápas, kde nebude chcieť nikto nič pokaziť a skôr budú rozhodovať individuálne výkony jednotlivých hráčov. Aj napriek tomu však staviame na remízu v tomto zápase.

Predpokladané zostavy

Francúzsko: Lloris – Hernandez – Lenglet – Upamecano – Mendy – NZonzi – Kante – Sissoko – Griezman – Martial – Mbappe

Portugalsko: Patricio – Guerreiro – Semedo – Pepe – Cancelo – Sanches – Moutinho – Neves – Trincao – Felix – Ronaldo