Preview Ligy Národov Liga A: Belgicko – Anglicko

Predzápasová analýza Ligy Národov súboja Belgicko - Anglicko

Cez víkend pokračuje Liga Národov a nás v nedeľu 15. novembra 2020 čaká skutočná lahôdka v podobe zápasu Belgicka s Anglickom. Pozrite si našu predzápasovú analýzu a tip na výsledok. 

Skoro na deň presne sa takto pred mesiacom v rámci Ligy Národov Belgicko s Anglickom spolu stretli. Vtedy sa podarilo Anglicku vyhrať tesným rozdielom 2:1 a Albion dúfa, že podobný výsledok zopakuje aj teraz.

Skupina, kde sa okrem Belgicka a Anglicka náchadza taktiež Dánsko a Island je totiž mimoriadne vyrovnaná a na vrchol tabuľky sa môže dostať skutočne každý. Zatiaľ sa na prvej priečke držia futbalisti Belgicka, no všetko by sa mohlo zmeniť práve po tomto zápase.

Zaujímavosťou taktiež je, že Belgičanov v tejto skupine dokázali poraziť len futbalisti Anglicka.

Forma tímov

Forma oboch tímov je pomerne stabilná, aj keď v poslednej dobe môžeme badať istý pokles. Pri Belgičanoch to bolo vidno najmä v spomínanom zápase s Anglickom, no potrápili sa aj s posledným Islandom, nad ktorým dokázali vyhrať tesne 2:1.

Anglicko zas posledný svoj zápas v Lige Národov prehralo, keď podľahlo rozbiehajúcemu sa Dánsku 0:1.  Oba tímy si však chuť napravili vo štvrtkových priateľských zápasoch, kde dokázali oba tímy pomerne pohodlne vyhrať.

Sila útokov

Nie je žiadnym tajomstvom, že najväčšou zbraňou Belgicka, ale aj Anglickej reprezentácie je najmä útok. V plnej paráde to môžeme vidieť najmä pri Belgicku, ktoré dokázalo v tomto ročníku Ligy Národov nastrielať zatiaľ 10 gólov.

Po dlhom zranení sa taktiež vrátil kapitán Eden Hazard, ktorý bude pre červených určite mimoriadne dôležitou nie len útočnou, ale aj morálnou posilou.

Do bitky s Belgickom budú Albion viesť mladé pušky ako Jadon Sancho či Dominic Calvert-Lewin a skúsený kapitán a jeden z najlepších útočníkov sveta Harry Kane.

Náš tip na výsledok

Zápasy, takých futbalových mocností, akými Anglicko a Belgicko bezpochyby sú je vždy mimoriadne náročné tipovať, keďže vždy ide o pomerne vyrovnané zápasy. Dôkazom toho bol aj ich posledný duel, kde o víťazstve Anglicka rozhodol len jeden gól navyše.

Podobný, vyrovnaný priebeh zápasu predpokladáme aj v tomto prípade. Staviť na víťaza zápasu nám príde pomerne riskantné, keďže v tomto súboji sa môže stať skutočne čokoľvek.

Oveľa hodnotnejšou stávkou nám tak príde stávka na počet gólov v zápase, kde odporúčame staviť na to, že v dueli padnú viac ako tri góly. Obe mužstvá majú skutočne svetové útoky, a preto si myslíme, že o góly rozhodne núdza nebude.

Predpokladané zostavy: 

Belgicko: Mignolet – Alderweireld – Vertonghen – Boyata – Hazard – Witsel – Tielemans – Carrasco – Doku – Lukaku – Trossard

Anglicko: Pickford – Trippier – Dier – Maguire – Walker – Alexander-Arnold – Henderson – Rice – Mount – Kane – Calvert-Lewin