Preview Ligy Národov Liga A: Anglicko – Belgicko

Pozrite si preview k zápasu Ligy Národov: Anglicko - Belgicko

Liga Národov sa nám po roku opäť naplno rozbehla a nás čaká cez víkend skutočne veľký šláger a lahôdka najvyššej Ligy A. Súboj medzi Anglickom a Belgickom bude skutočne napínavým, keďže sa v ňom bojuje o prvé miesto v tabuľke. Zápas sa odohrá 11. októbra v Londýne. Pozrite sa na našu predzápasovú analýzu aj s našim tipom na zápas. 

Anglická reprezentácia s kormidelníkom Garethom Southgateom a Belgicko s hviezdnym Edenom Hazardom patria posledné roky medzi to najlepšie, čo môžete na poli reprezentačného futbalu vidieť.

Belgicko je dokonca v súčasnosti vedené, ako najlepšie reprezentačné mužstvo na svete. Najväčším reprezentačným úspechom Belgicka je tretie miesto z Majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku z roku 2018.

Anglicko svoj najväčší úspech dosiahlo pred dlhými 54 rokmi, kedy sa na domácej scéne stali Majstrami sveta. Skvelý výkon predviedli aj na spomínaných Majstrovstvách v Rusku, kde skončili na 4. mieste po tom, čo ich porazila práve Belgická reprezentácia.

Forma tímov

Forma oboch tímov je pomerne stabilná a obe mužstvá dokážu pravidelne porážať svojich protivníkov. V prípade Anglicka však zaskočila remíza s Dánskou reprezentáciou z pred mesiaca tohto roka.

Die Roten Teufel, ako sa prezýva Belgická reprezentácia, je zatiaľ v Lige Národov stopercentná a s dvoma víťazstvami aj kraľuje tabuľke Ligy A skupina 2. Postupne si totiž dokázala poradiť so spomínaným Dánskom aj s nebezpečným Islandom, ktorý Belgičania zdolali vysoko 5:1.

Súboj dvoch silných útokov

V prípade oboch tímov môžeme hovoriť o tom, že disponujú skutočne svetovou útočnou silou. Na strane Anglicka góly zabezpečuje najmä trojica útočníkov Harry Kane, Raheem Sterling a Jadon Sancho.

Na strane Belgicka je ofenzívna sila skutočne obrovská na čele s Edenom Hazardom, Driesom Mertensom či Kevinom De Bruyne. V tomto zápase však s najväčšou pravdepodobnosťou nenastúpi Eden Hazard, ktorý laboruje so svalovým zranením.

Náš tip na výsledok

Obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú a vedia, čo od toho druhého čakať. Ako Anglicko tak aj Belgicko majú svoju nespochybniteľnú kvalitu, a preto od začiatku očakávame pomerne nervózny zápas.

Výhodou pre Angličanov môže byť domáca pôda, kde sa vždy cítia dobre a v Londýne vo väčšine prípadov podajú dobrý výkon. Aj napriek tomu sa však naše misky váh skôr prikláňajú k víťazstvu Belgičanov, ktorý neprehrali reprezentačný zápas už vyše roka.

Náš prioritný tip je preto víťazstvo Belgicka, no podať si môžete tip aj na víťazstvo, alebo remízu belgicka, na ktorý je vypísaný stále pomerne slušný kurz.

Predpokladané zostavy

Anglicko: Pickford – Alexander Arnold – Gomez – Coady – Trippier – Rice – Dier – Philips – Sancho – Kane – Sterling

Belgicko: Mignolet – Vertonghen – Denayer – Alderweireld – Meunier – Tielemans – Witsel – De Bruyne – Carrasco – Lukaku – Mertens