Preview kvalifikácie na EURO zápas: Írsko – Francúzsko

Preview kvalifikácie na EURO zápas Francúzsko - Írsko

Aj dnes v pondelok 27. marca futbalových fanúšikov čakajú zápasy v rámci kvalifikácie na záverečný turnaj EURO 2024. Jedným zo zaujímavých zápasov, na ktorý sa môžeme tešiť je súboj medzi Írskom a Francúzskom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Francúzsko aj Írskom sa nachádzajú v skupine B, kde okrem nich sa nachádza taktiež Grécko, Holandsko a Gibraltar. Ide o jednu z náročnejších skupín kvalifikácie na EURO.

Je jasné, že najväčším favoritom na postup je Francúzsko so svojim nabitým tímom. To, kto skončí na druhej postupovej priečke je však otázne a jedným z favoritov na toto umiestnenie je aj práve Írsko. Tým by mohol získaný bod zo zápasu s Galským kohútom výrazne pomôcť.

Forma tímov

Kvalifikácia na EURO ešte len začala a mužstvá majú za sebou prvý úvodný zápas. Hovoriť preto o forme je pomerne predčasné.

Už z prvého zápasu však môžeme čiastočne vidieť, v akej fazóne sa jednotlivé mužstvá nachádzajú. Francúzi si dokázali pomerne jednoducho poradiť s úhlavným nepriateľom z Holandska. Francúzi zdolali Oranjes vysoko 4:0.

Írsko svoj prvý zápas v rámci kvalifikácie ešte neododohralo. Súboj s Francúzskom tak bude pre zverencov Stephena Kennyho náročnou previerkou.

Obe mužstvá v plných zostavách

Obe mužstvá nastúpia do zápasu v plnom zložení. Na obidvoch stranách sa tak budeme môcť pozerať na ich najväčšie opory. Na strane Francúzov pôjde pochopiteľne o Kyliana Mbappeho, ktorému bude sekundovať Antoine Griezmann a ďalší svetoví hráči.

Na strane Írska sa pozrieme na hráčov z anglickej Premier League ako je Ferguson, Obafemi či Doherty. Je jasné, že hráčska kvalita je na strane Francúzska a Írsko sa bude musieť spoľahnúť na kompaktný výkon.

Tip na výsledok

Jednoznačným favoritom je Francúzsko, na ktorého víťazstvo si dnes môžete staviť s kurzom od 1.37. Na ich víťaztvo vám tak z dôvodu nízkeho kurzu stávkovať neodporúčame.

Preto vám odporúčame siahnuť po alternatívnejších tipoch ako napríklad stávka na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Francúzi taktiež vyzerajú, že sú strelecky pri chuti a predpokladáme tak, že v zápase padne väčší počet gólov. Nebáli by sme sa stávkovať aj na tri a viac góla.

Predpokladané zostavy:

Francúzsko: Maignan – Hernandez – Upamecano – Konaté – Kounde – Rabiot – Griezmann – Tchouameni – Mbappé – Kolo Muani – Coman

Írsko: Kelleher – O’shea – Collins – Omobamidele – O’ dowda – Browne – Molumby – Doherty – Smallbone – Obafemi – Ferguson