Preview kvalifikácie MS vo futbale zápas: Chorvátsko – Slovensko

Sledujte predzápasovú analýzu kvalifikácie MS Chorvatsko - Slovensko

Počas tejto reprezentačnej pauzy nastúpi Slovensko na svoj druhý zápas proti favorizovanému Chorvátsku. Po prehre s Ruskom z pred niekoľkých dní sú šance na postup na záverečný turnaj minimálne. Slováci však budú chcieť ukázať, že sú stále tímom, ktorý môže súperiť s tými najlepšími. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Slovensko si prehrou s Ruskom 1:0 takmer na sto percent zahatalo možnosť zúčastniť sa záverečného šampionátu Majstrovstiev sveta vo futbale v Katare, ktoré sa uskutočnia v Novembri 2022. Zverenci trénera Tarkoviča síce ukázali jeden z najlepších výkonov za poslednú dobu, no nešťastný vlastný gól Milana Škriniara a predovšetkým neschopnosť skórovať ukázali, že Slovensko na MS zatiaľ nepatrí.

Na svoj dobrý výkon bude chcieť Slovensko nadviazať aj v zápase proti Chorvátsku, ktoré je jednoznačne najväčším favoritom na postup v kvalifikačnej skupine E. Posledný zápas týchto dvoch mužstiev skončil tesným víťazstvom Chorvátov, no všetkým bolo jasné, že náš tím má na to s Chorvátmi uhrať vyrovnanú partiu.

No a presne o to sa pokúsia aj v zajtrajšom zápase.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov je na tom jednoznačne lepšie Chorvátsko, ktorému patrí so šestnástimi bodmi jasná prvá priečka v tabuľke. Chorváti sú na koni, keď z posledných piatich zápasov zaznamenali štyri výhry a jednu remízu.

Slovensko je na tom o poznanie horšie a okrem zlých výsledkov sa hovorí aj o výmene trénera Tarkoviča či prezidenta futbalového zväzu Dušana Kováčika. Slováci z posledných piatich zápasov dvakrát vyhrali, dvakrát prehrali a jeden súboj skončil vzájomnou remízou.

Kto sa stane útočníkom číslo jeden?

Najväčším problémom Slovenskej reprezentácie, ktorý nás trápi už niekoľko rokov je absencia hrotového útočníka a zakončovateľa. Naša neschopnosť strieľať góly aj napriek tomu,  že sme lepším tímom, stála túto reprezentáciu už niekoľko cenných bodov.

Nádejou na zlepšenie sú mladí útočníci ako Boženík či Schranz, ktorí však potrebujú vo svojich kluboch čo najviac hrávať

Tip na výsledok

Súčasná situácia slovenského futbalu nie je ideálna aj napriek tomu, že mierne zlepšenie hry sme mohli vidieť v zápase s Ruskom. Na rozbehnutých Chorvátov to však zrejme stačiť nebude. Preto sa nám v tomto zápase javí, ako najlepšia stávka na víťazstvo Slovenska s handicapom + 1.5.

Pre tých odvážnejších odporúčame stávku na remízu, ktorá bola takmer na dosah aj v prvom zápase Slovenska s Chorvátskom z pred niekoľkých týždňov.

Predpokladané zostavy:

Chorvátsko: Livakovic – Sosa – Gvardiol – Caleta-Car – Stanisic – Brozovic – Perisic – Kovacic – Modric – Vlasic – Kramaric

Slovensko: Hubočan – Škriniar – Šatka – Pekarík – Hamšík – Kucka – Duda – Almasi – Boženík – Schranz