Preview kvalifikácie Európskej ligy: Slovan Bratislava – Lincoln Red Imps

Sledujte predzápasovú analýzu kvalifikácie Európskej ligy a zápasu Slovan Bratislava - Lincoln Red Imps

Európska liga je vo svojej kvalifikačnej fáze, v ktorej sa nachádza aj Slovan Bratislava. Belasí zvládli svoj prvý zápas proti gibraltarskému tímu Lincoln Red Imps a sú na najlepšej ceste prebojovať sa do finále kvalifikačného kola. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Slovan Bratislava prehral v predkolách kvalifikácie do Ligy Majstrov so švajčiarskym tímom Young Boys Bern a teda sa automaticky presunul do kvalifikačnej fázy o Európsku ligu, kde môžu zverenci Vladimíra Weissa st. zamiešať karty.

V ceste do druhej najprestížnejšej európskej súťaže im však stojí gibraltarský tím Lincoln Red Imps. Slovan síce dokázal Lincoln zdolať v prvom zápase 3:1, no gibraltarskí hráči určite nepredajú svoju kožu lacno.

Aj do druhého zápasu však bude Slovan vstupovať ako favorit. Do karát hrá belasím aj výhoda domáceho prostredia.

Forma tímov

Ak by sme sa na tento zápas pozreli z pohľadu formy tímov, tak jednoznačne lepšie je na tom Slovan Bratislava, ktorý si po prehranom zápase so spomínaným Young Boys napravil chuť v domácej súťaži víťazstvom nad Trenčínom pohodlne 2:0.

Ďalej zdolal v pozícii hostí už spomínaný Lincoln a tak manšaft okolo Vlada Weissa ml. je určite pri chuti. To, sa však nedá povedať o gibraltarskom tíme, ktorí najskôr prehral v kvalifikácii Ligy Majstrov s CFR Kluž a následne aj so spomínaným Slovanom.

Gibraltar musí zabojovať

Ak chce Lincoln rozmýšľať nad postupom do ďalšej fázy, tak budú musieť jeho hráči na ihrisku nechať skutočne všetko, keďže zmazať dvojgólový náskok nie je nikdy ľahké a to najmä vtedy, keď proti vám stojí o poznanie kvalitnejší súper.

Slovan sa už tradične bude spoliehať na Vladimíra Weissa či ďalších hráčov, ako Strelec, Rabiu či Ratao.

Tip na výsledok

Do tohto zápasu vstupuje, ako jasný favorit Slovan Bratislava, o ktorom nikto nepochybuje, že by mal Lincoln Red Imps poraziť a prebojovať sa tak do finále kvalifikačnej časti o Európsku ligu. Nás však na tomto zápase zaujala stávka na to, že v zápase padnú viac ako tri góly.

Ak chce Lincoln uspieť bude musieť páliť do plných, čo znamená, že ich obrana nebude tak ostražitá, ako v prvom zápase. Tomuto tipu nahráva aj fakt, že v prvom zápase padli štyri góly a nevidíme dôvod prečo by sa takéto gólové divadlo nemohlo zopakovať.

Predpokladané zostavy:

Slovan Bratislava: Chovan – Bozhikov – Abena – Kashia – Pauschek – Zmrhal – Rabiu – Kankava – Weiss – Strelec – Henty

Lincoln Red Imps: Soler – Toscano – Lopes – Chipolina – Wiseman – Walker – Rosa – Yahaya – Casciaro – Gomez – Carralero