Preview finále španielskeho superpohára zápas Athletic Bilbao – Real Madrid

Sledujte predzápasovú analýzu finále španielskeho superpohára Athletic Bilbao - Real Madrid

V nedeľu 16. januára 2022 nás čaká finále španielskeho superpohára medzi Athléticom Bilbao a kráľovským Realom Madrid. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Španielsky Superpohár po dvoch napínavých semifinále vyvrcholí finálovým duelom medzi Athléticom Bilbao a Realom Madrid. Zatiaľ čo Real dokázal už piatykrát za sebou vo vzájomnom zápase vymazať Barcelonu, Athlético Bilbao si poradilo s ďalším madridským tímom Atléticom Madrid.

Je tak jasné, že postup oboch mužstiev do finále je viac než zaslúžený a nás tak čaká atraktívne finále, ktoré môže znamenať pre oba tímy prvú trofej v kalendárnom roku 2022. V podobných zápasoch sú šance na víťazstvo pri oboch mužstvách pomerne vyrovnané, ak by sme však museli určiť miernejšieho favorita bol by ním Real Madrid za suverénne výkony, ktoré predvádza v domácej La lige.

Forma tímov

Už naša posledná veta vám mohla napovedať to, v akej forme sa nachádza Real Madrid. Biely balet pôsobí pod staronovým trénerom Carlom Ancelottim, ako dobre namazaný stroj čoho dôkazom je prvé miesto v tabuľke španielskej Primera Division, ale aj posledný výkon nad úhlavným nepriateľom Realu Madrid, Barcelonou.

Forma Athletica Bilbao je na tom o poznanie horšie, keď basickému tímu patrí momentálne až 9. priečka. Ako sme však spomínali, finále superpohára je vždy mimoriadne otvorený zápas a Bilbao dokáže proti favoritom vždy zahrať dobrý zápas

Duo Benzema Vinicius

Duo Karim Benzema a Vinicius Junior je tento rok postrachom všetkých obrán španielskych tímov a zrejme tomu inak nebude ani v tomto zápase. Je tak jasné, že pokiaľ budú chcieť baskovia uspieť, budú musieť práve týchto dvoch hráčov eliminovať.

Ani Athletic Bilbao však netrpí streleckou potenciou, keď prekvapujú najmä výkony španielskeho útočníka Iňaki Williamsa, ktorému sa podarilo v domácej súťaži streliť už 5 gólov.

Tip na výsledok

Je zrejmé, že Athletic Bilbao bude do tohto zápasu vstupovať ako outsider a to aj napriek tomu, že sa jedná o minuloročného víťaza španielskeho superpohára. Real Madrid je túto sezónu skutočne na koni a svoju spanilú jazdu plnú výhier nebudú chcieť ukončiť ani teraz.

Podobné finálové zápasy sú však vždy mimoriadne nevyspytateľné a o to viac, keď v nich hrá Athletic Bilbao, ktoré na to na náročných súperov jednoducho vie. Preto by sme vám odporučili staviť na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať a pre tých čo chcú riskovať o trochu viac tipnúť na to, že sa o víťazovi nerozhodne v riadnom hracom čase.

Predpokladané zostavy

Athletic Bilbao: Simon – Balenziaga – Martinez – Alvarez – de Marcos – Munian – Zarraga – Garcia – Berenguer – Williams – Sancet

Real Madrid: Courtois – Meny – Fernandez – Militao – Vazquez – Kroos – Casemiro – Modric – Vinicius Junior – Benzema – Asensio