Preview finále MS vo futbale zápas: Argentína – Francúzsko

Preview finále MS vo futbale Argentína - Francúzsko

Už v nedeľu 18. decembra sa dozvieme meno nových majstrov sveta, ktorými sa stanú buď hráči Argentíny alebo obhajcovia titulu z Francúzska. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

MS v Katare 2022 vyvrcholia finálovým zápasom medzi reprezentáciou Argentíny a obhajcami titulu majstrva sveta Francúzskom. Je jasné, že oba tímy si plným právom zaslúžia byť vo finále a bojovať o jednu z najcennejších trofejí vo svetom futbale.

Ako Argentína tak aj Francúzsko predviedli svoje kvality počas celého šampionátu a do finále postúpili po výhrach nad Chorvátskom a prekvapením turnaja Marokom.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov môžeme určite hovoriť o mimoriadne vyrovnaných tímoch, ktoré predvádzajú kvalitné výkony. Ak by tomu tak nebolo, tak by predsa neboli vo finále Majstrovstiev sveta.

Argentína si vo vyraďovacej časti postupne poradila s Austráliov, v emotívnom zápase zdolali Holandsko a v semifinále totálne prevalcovali Chorvátov. Francúzi v osemfinále zdolali Poľsko, následne v štvrťfinále dokázali zdolať silných Angličanov a v semifinále porazili aj Maroko, ktoré na tomto šampionáte písalo históriu.

Messi vs Mbappe

Dvomi najvýraznejšími postavami celých majstrovstiev sú jednoznačne Lionel Messi a Kylian Mbappe. Spoluhráči z PSG predvádzajú na Mundiale fantastické výkony a predovšetkým Messi ukazuje celému svetu svoju genialitu a víťazstvo vo finále MS vo futbale mu praje skutočne ohromný počet fanúšikov.

Súboj týchto dvoch bude však aj súbojom dvoch generácií, tej odchádzajúcej na strane Messiho a tej novej na strane Mbappeho. Kylian od začiatku majstrovstiev ukazuje, že práve on je tým hráčom, ktorý zrejme po Ronaldovi, Messim či Neymarovi prevezme žezlo panovníka svetového futbalu.

Výkony mladého Francúza sú skutočne úchvatné a aj vo finále bude jednoznačným lídrom celého tímu.

Tip na výsledok

Tipovať finále Majstrovstiev sveta vo futbale je vždy mimoriadne náročné, keďže okrem futbalu hrajú v tomto zápase svoju rolu aj obrovské emócie sprevádzané celou udalosťou. Myslíme si však, že Lionelovi Messimu sa to nakoniec podarí a Argentína sa stane so svojim kapitánom majstrami sveta.

Pokiaľ však chcete riskovať o čosi menej, stavili by sme na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať, prípadne že v zápase padnú viac ako dva góly.

Predpokladané zostavy:

Argentína: Martinez – Tagliafico – Otamendi – Romero – Molina – Mac Allister – Fernandez – Paredes – de Paul – Alvarez – Messi

Francúzsko: Lloris – Hernandez – Konaté – Varane – Kounde – Tchouameni – Rabiot – Griezmann – Mbappe – Giroud – Dembele