Preview finále Ligy Majstrov zápas: Liverpool – Real Madrid

Sledujte predzápasovú analýzu finále Ligy Majstrov zápas: Liverpool - Real Madrid

Záver sezóny európskych súťaží už tradične patrí aj prestížnemu finále Ligy Majstrov, ktoré budú dnes sledovať milióny fanúšikov. Tento rok sa do finále prebojovali Liverpool, ktorý nastúpi proti najúspešnejšiemu klubu tejto súťaže, Realu Madrid. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami.

Dnes večer nás čaká jeden z najprestížnejších futbalových zápasov tejto sezóny a teda finále Ligy Majstrov, kde sa rozhodne o tom, kto sa stane vládcom pohárovej Európy.

Proti sebe sa stretnú starí známi, ktorí si v posledných rokoch už raz finále proti sebe zahrali a teda anglický Liverpool a kráľovský španielsky klub Real Madrid.

Obe mužstvá patria už tradične v tejto sezóne medzi to najlepšie čo európsky futbal ponúka a je tak jasné, že nás čaká mimoriadne atraktívny a vyrovnaný duel nie len dvoch tímov ale aj dvoch špičkových trénerov.

Forma tímov

Z pohľadu formy z posledných piatich zápasov je na tom lepšie Liverpool, ktorý dokázal v posledných piatich dueloch zaknihovať štyri víťazstvá a len jednu remízu.

Bohužiaľ, ani tieto skvelé výsledky im nestačili na zisk ligového titulu. Na druhej strane, Real Madrid, si zisk titulu v La Lige zabezpečil už niekoľko kôl predtým, no v posledných piatich zápasoch okrem dvoch víťazstiev a dvoch remíz zaznamenal aj jednu prehru a to s mestským rivalom Atléticom Madrid.

Salah vs Benzema

Je jasné, že najviac pozornosti na seba v tomto zápase budú pútať top strelci oboch tímov. Na strane Liverpoolu sa jedná o Mohameda Salaha a na strane Realu je to jednoznačne Karim Benzema, ktorý prežíva momentálne najúspešnejiu sezónu svojej kariéry.

Práve títo dvaja hráči sa môžu strať strojcami úspechu či už pre jeden, alebo druhý tím a bude naozaj zaujímavé sledovať, ako sa ich vzájomný strelecký súboj skončí.

Tip na výsledok

Tipovať výsledok finále Ligy Majstrov je vždy mimoriadne náročná úloha a inak tomu nebude ani v tohtoročnom finále. Z pohľadu formy sa môže zdať, že Liverpool vstupuje do finále ako favorit, no Real už túto sezónu dokázal, že magické obraty zápasov sú jeho špecialitou.

Práve preto vám dnes neodporučíme stávku na víťaza tohto zápasu, ale vydáme sa skôr konzervatívnejšou cestou a odporučíme vám stávku na počet gólov v zápase, kde si myslíme že by mohli padnúť viac ako dva.

Stávkou na istotu sa nám zdá aj tip, že sa obom mužstvám podarí v zápase skórovať.

Predpokladané zostavy

Liverpool: Alisson – Robertson – van Dijk – Matip – Alexander-Arnold – Thiago – Henderson – Keita – Mane – Diogo Jota – Salah

Real Madrid: Courtois – Mendy – Alaba – Militao – Carvajal – Kroos – Casemiro – Modric – Vinicius Jr. – Benzema – Rodrygo