Preview finále Ligy Majstrov: Manchester City – Chelsea

Sledujte predzápasovú analýzu finále Ligy Majstrov Manchester City - Chelsea

Najlepšie svetové súťaže už poznajú svojich majstrov a na nás tak čaká už len čerešnička na torte v podobe finále Ligy Majstrov medzi Manchestrom City a Chelsea. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Liga Majstrov je tou najvyrovnanejšou futbalovou súťažou na svete, keďže sa v nej stretávajú tí najlepší z najlepších. Vo vyraďovacej fáze Champions League to častokrát vyzeralo všelijako a dočkali sme sa aj mnohých prekvapení.

Tým najväčším je samozrejme čisto anglické finále, ktoré obstará majster anglickej Premier League Manchester City a Chelsea Londýn. Zápas sa uskutoční na Estádio do Dragao v Porte a pre oba tímy tak pôjde o neutrálne územie.

Ako favorit do tohto zápasu vstupuje Manchester City, ktoré túto sezónu pripomína dobre rozbehnutý vlak, ktorý je mimoriadne náročné zastaviť. Ak to však niekto dokáže, tak je to práve Chelsea Londýn, ktorá pod vedením Thomasa Tuchela prežíva jedno zo svojich lepších období.

Dôkazom toho, že Tuchel má na zverencov Pepa Guardiolu recept je aj ich posledný vzájomný zápas, ktorý skončil víťazstvom Chelsea.

Forma tímov

Pozerať sa na formu tímov v takomto zápase nie je až tak smerodatné, keďže motivácia vyhrať milionársku súťaž je v oboch prípadoch obrovská a môžeme si byť istý, že každý hráč sa bude snažiť nechať na ihrisku všetko.

Ak by sme sa však predsa len na formu mali pozrieť, tak o čosi lepšie sú na tom Citizens, ktorý z posledných piatich zápasov prehrali len dvakrát. Treba však pripomenúť, že jedna prehra bola práve s Chelsea.

Londýnčanom záver sezóny príliš nevyšiel, keďže z posledných piatich zápasov utrpeli tri porážky, medzi ktorými bola aj nešťastná prehra vo finále FA Cupu proti Leicestru.

Súboj tých najlepších

Tento rok určite môžeme povedať, že vo finále Ligy Majstrov sa stretnú tie dva najlepšie tímy z celého ročníka. Či už Manchester, alebo Chelsea predvádzali počas celej súťaže skutočne dominantné výkony a my sa tak môžeme tešiť na nádherné futbalové predstavenie.

Okrem súboja dvoch špičkových tímov nás taktiež čaká súboj dvoch progresívnych trénerov, ktorí uplatňujú ofenzívny futbalový štýl.

Tip na výsledok

Vzhľadom na to, že finále Ligy Majstrov je skutočne špecifickým zápasom, je určite jednoznačného favorita pomerne náročné. Z pohľadu formy a výsledkov v domácej lige, by sme mohli hovoriť o tom, že istým favoritom je Manchester City.

V týchto typoch zápasov však neradno niekhoo podceňovať, a preto by sme v tomto prípade zvolili istejšiu stávku na to, že sa obom tímom podarí skórovať. top kurz – Betfair – 1,95

Predpokladané zostavy:

Manchester City: Ederson – Zinchenko – Dias – Stones – Walker – Foden – Fernandinho – De Bruyne – Sterling – Gabriel Jesus – Mahrez

Chelsea: Mendy – Rudiger – Silva – James – Chilwell – Jorginho – Kovacic – Azpilicueta – Pulisic -Mount – Werner