Preview finále EURO 2021: Taliansko – Anglicko

Pozrite si analýzu zápasu na EURO 2021 Taliansko - Anglicko

V nedeľu 11. júla 2021 spoznáme víťaza Majstrovstiev Európy vo futbale pre nadchádzajúce štyri roky. Tento víťaz vzíde zo zápasu medzi Talianskom a Anglickom, kde by sme favorita hľadali len veľmi ťažko. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Hneď na úvod je potrebné uviesť, že obe mužstvá si postup do finále EURO 2021 plne zaslúžili. Cesta do finále sa však ani pre Taliansko ani Anglicko nerodila ľahko, keď obe mužstvá rozhodli o svojom postupe až v predĺžení a Taliansko až pri penaltovom rozstrele.

Majstrovstvá Európy nám ukázali, že v súčasnosti v Európe dokážu aj menšie a slabšie mužstvá potrápiť tých najväčších favoritov. Do finále sa ale napokon prebojovali dve futbalové mocnosti a pre Anglicko pôjde dokonca o prvú finálovú účasť v histórii.

Anglicko to však rozhodne nebude mať ľahké, keďže Taliansko sa počas celého šampionátu prezentovali nádherným futbalom a zverenci Roberta Manciniho patrili od začiatku medzi najväčších favoritov na titul.

Forma tímov

Forma oboch tímov je zrovnateľná, a preto je jasné, že nás čaká mimoriadne vyrovnaný zápas. Ak by sme však predsa len mali nájsť mierne rozdiely, určite by to bola obrana oboch mužstiev. Anglicko prvýkrát na šampionáte inkasovalo až v semifinále proti Dánsku, čo je skutočne obdivuhodné.

Taliani počas EURA dostávalo viac gólov, no tieto inkasované góly vedeli prekryť skvelým útokom na čele s Lorenzom Insignem či Federicom Chiesom.

Vyhrá Anglicko prvýkrát v histórii EURO?

Odpovedať jednoznačne na túto otázku je pomerne náročné. Nikdy však Angličania neboli bližšie k zisku historicky prvého titulu z Majstrovstiev Európy, ako je tomu teraz. Pred nimi však budú stáť rozbehnutí Taliani, ktorí si svojim agresívnym a útočným futbalom podmanili celý svet.

Angličania sa v tomto zápase budú opäť spoliehať na skalopevnú defenzívu a hlavne výkony brankára Jordana Pickforda. Taliansko zas naopak bude opäť páliť do plných a hráči ako spomínaný Insigne, Chiesa či Immobile budú vďaka svojej rýchlosti a mrštnosti spôsobovať Albionu veľké problémy.

Tip na výsledok

Tipnúť si víťaza EURO 2021 je vždy mimoriadne náročné, keďže takýto finálový súboj je vždy samostatnou kapitolou,  v ktorej hrajú veľkú úlohu aj emócie. Ak by sme však predsalen mali tipnúť víťaza, priklonili by sme sa na stranu Talianska, ktoré by si to za svoj krásny a priamočiary futbal určite zaslúžilo.

Navyše, Taliani vyradili aj lídra svetového rebríčka Belgicko.

Ďalšou zaujímavou stávkou je tip na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Je pravdou, že Anglická obrana je skutočne mimoriadne pevná, no myslíme si, že na taliansku ofenzívu bude prikrátka.

Predpokladané zostavy:

Taliansko: Donnaruma – Emerson – Chiellini – Bonucci – Di Lorenzo – Verratti – Jorginho – Barella – Insigne – Immobile – Chiesa

Anglicko: Pickford – Shaw – Maguire – Stones – Walker –  Rice – Phillips – Sterling – Mount – Saka – Kane