Preview finále COSAFA CUP zápas: Lesotho – Zambia

Preview finále COSAFA CUP zápas Zambia - Lesotho

Dnes nás čaká finále afrického COSAFA CUPU, kde sa nakoniec prebojovalo Lesotho a Zambia. Pred začiatkom turnaja tieto mužstvá nepatrili medzi najväčších favoritov. No svojimi presvedčivými výkonmi si účasť vo finále rozhodne zaslúžia. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Lesotho aj Zambia síce patrili v skupinovej fáze medzi tie lepšie mužstvá, no to že sa prebojujú až do finále čakal len málokto. Predovštkým to platí pri Zambii. Práve tá totiž postupovala do vyraďovacej fázy z druhého miesta.

Lesothu na postup zo skupiny stačilo získať 6 bodov. Pravdou ale je, že keby sa mužstvo nachádzalo v inej skupine, zrejme by skončilo na druhej priečke.

Forma tímov

Forma oboch mužstiev sa zápas od zápasu zlepšovala. Predovšetkým Zambia podáva v posledných zápasoch skutočne skvelé výkony, keď dokázali zvíťaziť v troch posledných dueloch. Hráči tohto štátu zdolali aj hlavného favorita na celkové prvenstvo, ktorým bola Južná Afrika.

Lesotho na šampionáte nemá tak ľahký priebeh zápasov, keď skoro v každom jednom zápase musia zo seba hráči dostať všetko, aby napokon zvíťazili. Bilancia 3 víťazstvá a len jedna jediná prehra však hovorí sama za seba.

Ofenzívna úderka Zambie

Zambia sa bude môcť spoľahnúť na svoju silnú ofenzívu, keď hneď niekoľko hráčov tohto mužstvá patrí medzi tých najlepších na celom šampionáte. Hráči, ako Kangwanda, Mulambia či Mashata budú určite nebezpečný aj v tomto zápase.

Lesotho sa počas šampionátu spolieha predovšetkým na výkony záložníka Mokhachaneho, ktorému šampionát skutočne vyšiel.

Tip na výsledok

Ako favorit do tohto zápasu nastupuje reprezentácia Zambie a to aj po tom, čo postúpila do vyraďovacej fázy až z druhého miesta.

Lesotho však neraz dokázalo, že v dôležitých momentoch dokáže zapnúť a zvrátiť duel na svoju stranu. Ak by sme sa však mali prikloniť k jednému mužstvu, bola by to reprezentácia Zambie. Tá totiž predvádza zápas od zápasu krajší futbal a myslíme si, že ich forma vyvrcholí práve vo finále.

Predpokladané zostavy:

Lesotoho: Moerane – Rasethuntsa – Makepe – Mkwanazi – Malane – Lesaona – Lebokollane – Sefali – Bereng – Mokhachane – Thaba Ntso

Zambia: Mwansa – Chishimba – Kanguluma – Chabala – Mkandawire – Kangwanda – Kapumbu – Mulambia – Mashata – Kampamba – Moyela