Preview finále africkej Ligy Majstrov: Kaizer – Al Ahly

Pozrite si analýzu finálového zápasu africkej Ligy Majstrov Kaizer Chiefs - Al Ahly

Prestížnu Ligu Majstrov môžeme sledovať nie len na európskom kontinente, ale aj v Afrike, kde sa už v sobotu 17.7.2021 uskutoční jej finále. V ňom sa stretnú tímy Kaizer Chiefs a Al Ahly. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Vyhrať prestížnu Ligu Majstrov nie je veľkým privilégiom len vo futbalovejšej Európe, ale taktiež v Afrike, kde majú podobnú odnož tejto súťaže. Vo finále sa po náročnej vyraďovacej časti napokon stretnú tímy Kaizer Chiefs a Al Ahly.

Finálový zápas sa uskutoční na Stade Mohamed V v Casablance. Do finále ako väčší favorit vstupuje tím Al Ahly, od ktorého sa finálová účasť akosi očakávala. O čosi väčším prekvapením je účasť tímu Kaizer Chiefs, ktorý vo vyraďovacej fáze dokázali poraziť tímy ako Simba či Wydad.

Forma tímov

Z pohľadu formy je na tom určite lepšie Egyptský Al Ahly, ktorý nepoznali premožiteľa už celých jedenásť zápasov a v samotnej africkej Lige Majstrov neprehrali už od marca 2021. Al Ahly je skutočne v skvelej forme a tú budú chcieť potvrdiť víťazstvom v tejto najprestížnejšej africkej súťaži.

Ich súper, Kaize Chiefs je na tom z pohľadu formy o čosi horšie, kedy sa striedajú lepšie výkony s horšími. V posledných dvoch zápasoch africkej Ligy Majstrov však Juho Africký tím predviedol, že keď ide do tuhého vie zabojovať.

Je tak predpoklad, že podobný, odovzdaný výkon budeme môcť vidieť aj vo finálovom zápase proti Al Ahly.

Podarí sa Al Ahly obhájiť?

Egyptský tím Al Ahly vyhral Africkú Ligu Majstrov aj minulý rok, a preto niet divu, že ho v súčasnosti zaraďujeme medzi tie najúspešnejšie africké tímy. Proti Kaizer Chiefs však Al Ahly nikdy nenastúpilo, a preto je ťažké predpovedať aký zápas nás z pohľadu historických štatistík čaká.

Čo však môžeme potvrdiť s istotou je fakt, že najväčšou hrozbou tímu Al Ahly bude útočník Mohamed Sherif, ktorý je s 5 gólmi tým najlepším strelcom celej súťaže. O tri góly menej strelil Samir Nurkovič, ktorý je zas najlepším strelcom Kaizer Chiefs.

Tip na výsledok

Favoritom v tomto stretnutí je jednoznačne egyptský Al Ahly, ktorý obhajuje minuloročný titul. Kaizer Chiefs však v tejto sezóne ukázali, že dokážu na africkom kontinente poraziť kohokoľvek, a preto ich rozhodne netreba podceňovať.

Aj napriek tomu si však myslíme, že sa Al Ahly nakoniec podarí titul v Lige Majstrov obhájiť. Zaujímavou stávkou pre vás by však mohol byť aj tip na to, že sa obom tímom podarí skórovať, keďže v zostavách nastúpia jedny z tých najlepších strelcov celej súťaže.

Predpokladané zostavy:

Kaizer Chiefs: Akpeyi – Cardoso – Mathoho – Ngezana – Sasman – Katsande – Blom – Frosler – Parker – Nurkovic – Ngcobo

Al Ahly: El Shenawy – Maaloul – Ashraf – Banoun – Tawfik – El Soulia – Fathi – Ajayi – Magdi Kafsha – El Shahat – Sherif