Preview COSAFA CUP skupina C zápas: Mozambik – Lesotho

Preview zápas skupina C COSAFA CUP Mozambik - Lesotho

Kým všetky európske súťaže sú počas leta ukončené, v Afrike prebieha prestížny COSAFA CUP. V ňom sa zúčastňujú tímy z južnej afriky a ide o jeden z najprestížnejších futbalových pohárov v Afrike. Zápas, ktorý si dnes môžete pozrieť je duel medzi Lesothom a Mozambikom v rámci skupinovej fázy, a to konkrétne skupiny C. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Skupinová fáza COSAFA CUP je len na začiatku, keď väčšina mužstiev má za sebou prvé dva zápasy. Tímy zo skupiny C odohrali doposiaľ len jeden zápas. Ten druhý ich čaká práve dnes, kde tým najväčším šlágrom bude duel medzi Lesothom a Mozambikom. Obe mužstvá rozohrali skupinovú fázu pomerne slušne, keď Lesothu patrí prvá pozícia s tromi bodmi. Mozambik uhral remízu s Angolou a momentálne im patrí druhá priečka.

Zápasy afrických mužstiev sú vždy pomerne vyrovnané, keďže v každej krajine, okrem pár výnimiek, je futbal na podobnej úrovni. Práve preto môžeme vidieť atraktívne zápasy, v ktorých hráči nechajú všetko pre to, aby získali čo i len jeden bod.

Forma tímov

Z pohľadu formy je na tom lepšie Lesotho, keďže sa mu podarilo vyhrať nad Mauríciusom pomerne s prehľadom 2:0. Ak by sme sa však na to pozreli širšie, tak Lesotho z posledných piatich reprezentačných zápasov prehralo hneď štyri a je tak otázka, či víťazstvo nad Mauríciusom bolo len šťastím, alebo skutočne ide o zvýšenie formy.

Na druhej strane Mozambik remízoval na COSAFA CUP s Angolou 1:1, no predtým vyhral v kvalifikácii Afrického pohára národov nad Rwandou a dokázal remízovať s Malawi. So silným Senegalom hráči Mozambiku prehrali, no aj tak predviedli slušný výkon. Je teda pravdepodobné, že obe mužstvá sa nachádzajú v podobnej výkonnostnej forme.

Podarí sa strelcom opäť skórovať?

V prvom zápase sa za Lesotho presadili hneď dvaja strelci. Ide konkrétne o Mokhachane a Motebanga. Na druhej strane za Mozambik skóroval Antonio. Je otázkou, či sa podarí týmto strelcom presadiť aj v tomto zápase, alebo svoje mužstvá potiahnu ostatní hráči.

Ani jeden z tímov nemá v zostave hviezdy, ktoré by nad ostatnými vynikali, a preto sa bude potrebné spoľahnúť predovšetkým na tímový výkon.

Tip na výsledok

Do zápasu vstupuje ako favorit Mozambik, a to aj napriek tomu, že Lesotho má viac bodov v tabuľke. Je pravdou ale, že Mozambik má za sebou o poznanie náročnejší zápas. S kurzom okolo 1.60 na víťazstvo Mozambiku sa nám zdá táto stávka pomerne hodnotná a odporúčame vám ju aj my.

Pri afrických mužstvách je ale pomerne bežné, že obe mužstvá dostanú v zápase gól, a preto ako alternatívu by sme volili tento tip.

Predpokladané zostavy:

Mozambik: Guambe – Bheu – Danito – Chico – Macandza – Telinho – Amadu – Antonio – Divrassone – Abudo Zacarias – Decarvalho

Lesotho: Moerane – Rasethuntsa – Makepe – Mkwanazi – Senkoto – Lebokollane – Lesaoana – Motebang – Fothoane – Mokhachane – Thaba Ntso