Preview 9. kola Fortuna Liga: Trenčín – Senica

Analýza zápasu 9. kola Fortuna Ligy Trenčín - Senica

Slovenská najvyššia futbalová súťaž, Fortuna Liga, pokračuje aj napriek prísnym bezpečnostným opatreniam ohľadne pandémie koronavírusu. Tento víkend uvidíte už 9. kolo tejto súťaže a jedným z tých zaujímavejších zápasov bude určite duel Trenčín – Sereď. Súboj sa odohrá v nedeľu 4. októbra od 19:00. 

Tak ako pre Trenčín, tak aj pre Senicu táto sezóna nezačala vôbec najlepšie a obe mužstvá sa skôr trápia a hľadajú stratenú formu z minulých rokov. Zlú zápasovú formu môžeme vidieť najmä v prípade Senice, ktorá po ôsmich kolách má na konte len žalostných päť bodov a je na poslednej priečke celej tabuľky Fortuna Ligy.

O čosi lepšie je na tom AS Trenčín, ktorý má na konte sedem bodov a v súčasnosti mu patrí 8. miesto. Ten istý počet bodov, ako Trenčín majú však ďalšie tri tímy. V zóne ohrození je to tak skutočne mimoriadne tesné a každý bod je dôležitý.

Forma tímov

Forma oboch tímov je skutočne mimoriadne kolísavá, no o čosi lepšie je na tom AS Trenčín, ktorý z posledných piatich zápasov dokázal vyhrať aspoň jeden zápas, keď vyhral nad rozbiehajúcou sa Nitrou.

Na druhej strane to však bola zatiaľ ich jediná výhra.

Jednu výhru za osem kôl súťaže má na konte aj Senica, ktorá dokázala vyhrať nad predposlednými Michalovcami. Senici sa však túto sezónu skutočne nedarí a má za sebou šnúru troch prehier za sebou, čo bude určite chcieť zvrátiť práve s Trenčínom.

Najväčšie zbrane tímov

Je zaujímavé sledovať, že aj napriek zhoršenej forme oboch tímov, majú aj Trenčín, aj Senica pomerne silný útok. Veľkou slabinou oboch tímov je slabá obrana. V tomto zápase tak môžeme očakávať pomerne vyšší počet gólov.

Najväčšou zbraňou Trenčínu bude zrejme Bosniansky útočník Hamza Čatakovič, ktorý patrí medzi najlepších kanonierov tejto sezóny a strelil za Trenčín zatiaľ 4 góly. Na strane Senice môže veľké problémy spôsobiť Juraj Piroška, no najmä mužstvo, ako celok musí podať solídny a tímový výkon. 

Ako zápas dopadne?

Je jasné, že oba tímy potrebujú nutne bojovať a pomaly sa začať prebojovávať do prvej polovice tabuľky. Každý získaný bod z tohto zápasu bude skutočne mimoriadne dôležitý a veľmi cenný.

Aj napriek tomu, že je veľmi pravdepodobné, že v tomto zápase sa dočkáme väčšieho počtu gólov na základe štatistík je veľký predpoklad, že tento súboj nakoniec skončí remízou oboch tímov.

Predpokladaná zostava:

AS Trenčín: Semrinec – Ligeon – Sulek – Kapuadi – Pirinen – El Mahdioui – Kadak – Zubairu – Roguljic – Catakovic – Ghali

FK Senica: Fryšták – Simcak – Carrillo Mancilla – Nemec – Kopecny – Addo – Gallovič – Piroska – Yenne – Totka – Malec