Preview 9. kola anglickej Premier League zápas: Manchester City – Manchester United

Preview 9. kola Premier League Manchester City - Manchester United

V nedeľu na fanúšikov futbalu a anglickej futbalovej ligy obzvlášť čaká skutočná lahôdka a to boj o Manchester medzi mestskými tímami Manchester City a Manchester United. Toto derby má vždy špeciálny náboj a inak tomu nebude ani tentokrát. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Manchester City a aj Manchester United patria každú sezónu medzi tie najlepšie tímy v anglickom futbale a inak tomu nie je ani tento rok. Ich vzájomný zápas je vždy mimoriadne sledovaný a aj emočne vyhrotení.

Emócie sa stupňujú predovšetkým posledné roky, kedy Manchester City na lavičke s Pepom Guardiolom je pravdepodobne najlepším tímom v celej súťaži. Na druhej strane Manchester United sa posledné roky trápil, no zdá sa, že červení diabli konečne chytili druhý dych čo nasvedčuje aj ich 5. miesto v tabuľke a dobré výkony v posledných zápasoch.

Forma tímov

Ako sme spomínali vyššie väčšiu hernú pohodu v Manchestri United je vidieť aj na výkonoch, keď sa zverencom Erika ten Haaga podarilo v posledných piatich zápasoch zaknihovať dovedna štyri výhory a len jednu prehru.

Treba taktiež spomenúť to, že United vyhrali s tímami ako Liverpool, Arsenal či Leicester, ktoré patria medzi špičku celej ligy.

Manchester City si aj túto sezónu udržiava pomerne stabilné výkony, čoho dôkazom sú aj výsledky z posledných piatich zápasov, kde zverenci Pepa Guardiolu zaznamenali tri víťazstvá a dve remízy.

Neuveriteľný Haaland

Najväčšou zbraňou Manchestru City a zrejme aj rozhodujúcim faktorom bude ostrostrelec Erling Haaland, ktorý od prestupu do City potvrdzuje, že sa jedná o skutočne útočníka svetového kalibru a hráča, ktorý má pred sebou obrovskú budúcnosť.

Jeho štatistiky sú skutočne dych vyrážajúce, keď v siedmich zápasoch anglickej súťaže nastrielal už 11 gólov. Zabudnúť nemôžeme ani na útočné zbrane Manchestru United, v ktorom sa stále nachádza dobre hrajúci Cristiano Ronaldo podporený Brunom Fernandesom, Marcusom Rashfordom a ďalšími skvelými hráčmi.

Tip na výsledok

Pre tých, ktorí radi riskujú odporúčame stávku na vzájomnú remízu oboch mužstiev, keďže ako United tak aj City sa nachádzajú v hernej pohode a rozhodovať budú skutočne detaily. City vstupujú síce do zápasu ako favorit, no kurz 5. na remízu nám príde skutočne výhodný.

Druhú stávku, ktorú by sme vám odporúčali, je stávka na to, že Erling Haaland v zápase skóruje. Tento tip nám príde skutočne vysoko pravdepodobný vzhľadom na fenomenálne štatistiky nórskeho útočníka.

Predpokladané zostavy:

Manchester City:  Ederson – Cancelo – Dias – Akanji – Walker – Silva – Rodri – De Bruyne – Grealish – Haaland – Foden

Manchester United: de Gea – Malacia – Martinez – Varane – Dalot – Eriksen – McTominay – Sancho – Fernandes – Antony – Ronaldo