Preview 8. kola Premier League: Manchester City – Liverpool

Analýza zápasu 8. kola Manchester City - Liverpool

Anglická Premier League pokračuje svojim 8. kolom a hneď obrovským šlágrom celej súťaže, zápasom medzi Manchesterom City a Liverpoolom. Na tento mega zápas sme si pre vás pripravili predzápasovú analýzu. 

Mužstvá, ktoré si minulú sezónu hrali svoju vlastnú ligu a bili sa o majstrovský titul v najvyššej anglickej lige, dnes zažívajú iný začiatok sezóny. Zatiaľ čo Liverpoolu sa pomerne darí držať si svoju výkonnosť z minulej sezóny, Manchester City sa trápi.

Dokazuje to aj postavenie v tabuľke Premier League. Liverpool sa predbežne nachádza na prvom mieste tabuľky s náskokom jedného bodu pred Leicesterom. Manchester City zas podáva nie až tak vyrovnané a konzistentné výkony a patrí mu preto 10. miesto tabuľky.

Zápas medzi týmito dvomi mužstvami však vždy sľubuje mimoriadne atraktívny a vyrovnaný duel a predpokladáme, že tomu inak nebude ani teraz.

Forma tímov

Liverpool sa snaží držať si výkonnosť z minulej sezóny, no rozhodne nejde o tak dominantný tým, ako tomu bolo minulý rok. Premier League je tento rok skutočne mimoriadne vyrovnaná a vyhrať môže každý s každým.

Dôkazom toho je aj vysoká prehra Liverpoolu s Aston Villou z pred niekoľkých týždňov. Od tohto debaklu sa však zverenci Jurgena Kloppa dokázali spamätať a odvtedy zaznamenali jednu remízu a dve výhry, čo naznačuje, že ich forma začína stúpať.

Ako sme spomínali vyššie, Manchester City je na tom o čosi horšie a v posledných piatich zápasoch strieda horšie výkony s lepšími. Na Liverpool sa však tím Pepa Guardiolu určite dokáže mimoriadne namotivovať a podať solídny výkon.

Smrtiaci útok vs kompaktný výkon

Liverpool má spoločne s druhým Leicesterom momentálne druhý najlepší útočný tandem v celej lige a je tak pochopiteľné, že sa budú spoliehať hlavne na to. Na druhej strane v každom zápase dostávajú pomerne veľa gólov.

Rozhodne k tejto nešťastnejšej štatistike prispela aj dlhodobá absencia lídra defenzívy The Reds, Virgila Van Dijka, ktorý im bude chýbať aj v zápase proti Manchestru City.

City sa túto sezónu spolieha najmä na tímový výkon a strategické schopnosti trénera Guardiolu, ktorý určite niečo špeciálne vymyslí aj v zápase s Liverpoolom.

Náš tip na výsledok

Zápasy Manchestru City a Liverpoolu sú posledné roky jedny z tých najvyrovnanejších a pomaly, ale isto sa z toho zápasu stáva veľké derby. Inak tomu rozhodne nebude ani v nedeľu, no myslíme si, že o čosi viac navrch bude mať práve tím z mesta legendárnych Beatles.

Aj napriek tomu, že Liverpoolu bude citeľne chýbať Van Dijk, myslíme si, že The Reds tento zápas zvládnu a nakoniec vyhrajú.

Predpokladané zostavy:

Manchester City: Ederson – Zinchenko – Ake – Stones – Walker – Foden – Gundogan – De Bruyne – Sterling – Torres – Mahrez

Liverpool: Alisson – Robertson – Williams – Gomez – Alexander-Arndol –  Jones – Wijnaldum – Henderson – Mane – Jota – Salah