Preview 5. kola španielskej Primera Division zápas: Valencia – Real Madrid

Sledujte predzápasovú analýzu 4 kola Primera Division a zápasu Valencia - Real Madrid

Španielska liga je už naplno rozbehnutá a madridský Real v jej 4. kole čaká prvá vážna skúška tejto sezóny. Tou bude mužstvo Valencie, o ktorom je známo, že dokáže vyhrať s kýmkoľvek. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Španielska La Liga pokračuje tento víkend už svojim 4. kolom a tabuľka najvyššej španielskej ligy zatiaľ vyzerá tak, ako sme všetci očakávali.

Na jej vrchole sa nachádza minuloročný obhajca trofeje Atlético Madrid, ktoré by chcelo podobný úspech zopakovať aj tento rok. Atléticu na krk dýcha mestský rival z Realu, pre ktorého je výhra ligového titulu najdôležitejším cieľom sezóny.

Hneď za Realom mnohí z nás očakávali Barcelona, tá sa však po odchode Messiho trápi a tak miesto za Realom zaujala práve Valencia, s ktorou sa Real cez víkend stretne.

Forma tímov

Pre obe mužstvá pôjde o prvú vážnu skúšku v sezóne, keď ako Real tak aj Valencia má doposiaľ na svojom konte tri pohodlné víťazstvá a jednu remízu.

Až v tomto súboji sa tak ukáže kto je na tom lepšie a poistí si postavenie v ligovej tabuľke.

Maródka Realu aj s Benzemom

Pre  Real Madrid však môže byť tento duel mimoriadne náročný, keďže zverencov Carla Ancelottiho trápi pomerne početná maródka.

Tú najväčšiu absenciu však predstavuje zranenie Karima Benzemu, ktorý aj tento rok bude hlavným ťahúňom ofenzívy Bieleho baletu. Do zápasu nenastúpi ani zranený Gareth Bale či Toni Kroos a tak sa Ancelotti bude musieť spoľahnúť na mladíkov ako Vinicius či Rodrygo.

Tip na výsledok

Obe mužstvá sa v tejto časti sezóny nachádzajú v takmer totožnom postavení a od seba ich delí len lepšie skóre Realu Madrid.

Valencia však do dnešného dňa inkasovala v lige len dvakrát a je tak jasné, že preraziť ich obranu môže byť mimoriadne náročné.

Aj z toho dôvodu by sme odporúčali staviť na remízu, ktorá z tohto zápasu priam kričí. Zaujímavým tipom však môže byť aj stávka na počet gólov, kde si myslíme, že nepadnú viac ako 3.

Predpokladané zostavy:

Valencia: Mamardashvili – Gaya – Alderete – Gabriel Paul – Correia – Foulquier – Guillamon – Wass – Soler – Gomez – Guedes

Real Madrid: Courtois – Alaba – Fernandez – Militao – Carvajal – Valverde – Casemiro – Modric – Hazard – Jovic – Rodrygo