Preview 4. kola anglickej Premier League zápas: Nottingham – Tottenham

Preview 4. kola Premier League Nottingham - Tottenham

Cez víkend pokračuje anglická Premier League už svojim štvrtým kolom, kde nás v nedeľu čaká pomerne zaujímavý zápas. Proti sebe sa totiž stretne nováčik celej ligy, no stále legendárny tím vzhľadom na svoju bohatú históriu Nottingham Forest proti jednému z ašpirantov na tohtoročný titul Tottenhamu Hotspur. Pozrite si predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a aj tip na výsledok. 

Tottenham Hotspur už dlhoročne patrí medzi popredné anglické mužstvá a tento tím vždy ašpiroval na vyššie priečky celkovej tabuľky. Zdá sa však, že po extrémne náročnej letnej príprave pod vedením Antonia Conteho a príchodu niektorých posíl môže Tottenham tento rok bojovať aj o titul. Sezónu totiž začal výborne a po troch kolách kohútom patrí celková tretia priečka v tabuľke.

O niečo iné sa túto sezónu bude snažiť ich súper, ktorým je legendárny Nottingham Forest. Tím, ktorý v minulosti vyhral Pohár majstrov, predchodcu dnešnej Ligy Majstrov, sa bude chcieť v sezóne predovšetkým udržať v najvyššej anglickej súťaži. Po troch kolách mu patrí momentálne desiata priečka a zatiaľ to vyzerá tak, že Nottingham bude patriť medzi tú lepšiu polovicu celej súťaže.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov je na tom jednoznačne rozbehnutý Tottenham, ktorý ako sme spomínali už od začiatku ukazuje skvelú pripravenosť na túto sezónu. Dôkazom sú aj dve víťazstva a jedna remíza z posledných troch zápasov. Treba taktiež priznať, že remíza prišla po náročnom zápase s Chelsea.

Na druhej strane Nottingham Forrest má za posledné tri zápasy na svojom konte jednu remízu, jednu výhru a jednu prehru. Z pohľadu výsledkov by sme tak mohli označiť ich výkony za kolísavé, no ak sa pozriete na to, že remíza prišla s Evertonom a víťazstvo nad West Hamom, tak je jasné, že zverenci Stevea Coopera majú svoju kvalitu.

Udrie opäť Harry Kane?

Aj túto sezónu je najväčšou zbraňou Tottenhamu ich kapitán a fantastický útočník Harry Kane, ktorý si za tri predošlé kolá na svoj účet zapísal dva góly a je tak jasné, že sa najväčšou zbraňou Tottenhamu stane aj v tomto zápase.

Na druhú stranu Nottingham sa bude spoliehať predovšetkým na tímový výkon, no góly môžeme očakávať napríklad od AAwoniyiho či Johnsona.

Tip na výsledok

Tottenham vstupuje do zápasu ako jasný favorit a tipovať na ich víťazstvo sa vzhľadom na výšku kurzu príliš neoplatí. Pomerne zaujímavá stávka nám však prišla na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Pre tých odvážnejších odporúčame stávku na to, že v zápase padne viac ako 2,5 góla.

Predpokladané zostavy:

Nottingham: Henderson – McKenna – Cook – Worrall – Toffolo – O´Brien – Mangala – Williams – Lingard – Aqoniyi – Johnson

Tottenham: Lloris – Davies – Dier – Sanchez – Perisic – Bentancur – Hojbjerg – Emerson – Son – Kulusevski – Kane