Preview 38. kola španielskej Primera Divison: Sevilla – Athletic Bilbao

Sledujte predzápasovú analýzu 38. kola Primera Division: Sevilla - Athletic Bilbao

Španielska Primera Division končí túto sezónu svojim 38. kolom. O titule šampióna je rozhodnuté dávnejšie, no mimoriadne atraktívne súboje o popredné priečky tabuľky nás čakajú aj v poslednom kole sezóny. Jedným z takýchto zápasov je aj súboj Sevilla – Athletic Bilbao. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Jedným z najatraktívnejších zápasov posledného kola španielskej Primera Division je súboj medzi Sevillou a Athleticom Bilbao. Predovšetkým Bilbao bude chcieť uhrať a získať aj na záver sezóny cenné body, keďže v prípade pozitívneho vývoja situácie a prehry Villarealu by sa mohli baskovia kvalifikovať do budúcoročnej Európskej konfederenčnej ligy.

Ani Sevilla však tento zápas nebude chcieť vypustiť, keďže v prípade ich výhry a prehry Atlética Madrid by mohli sezónu skončiť na slušnom treťom mieste.

Forma tímov

Z pohľadu formy sú obe mužstvá na tom v podstate rovnako. Sevilla si v posledných kolách jednoznačne zaslúži prezývku remízový kráľ, keď v posledných piatich zápasoch zaknihovali zverenci Julena Lopeteguiho až štyri remízy.

Athletic Bilbao a jeho bilancia z posledných piatich zápasov sú tri víťazstvá, jedna remíza a jedna prekvapivá prehra s Granadou. Už z pohľadu formy tak vidno, že nás čaká pomerne vyrovnaný zápas.

Absencia strelcov

To, že tento zápas bude napínavý a vyrovnaný zo všetkých strán potvrdzuje aj štatistika najlepších strelcov, kde obom mužstvách chýba kanoniér, ktorý by svojmi gólmi ťahal celý tím.

Na strane Sevilly je najlepším strelcom Lucas Ocampos so šiestimi gólmi, no a na strane Athlética Bilbao je to Raul Garcia taktiež so šiestimi gólmi.

Oba tímy sa tak opäť budú musieť spoľahnúť predovšetkým na oduševnený a tímový výkon tak, ako to robili počas celej sezóny La Ligy.

Tip na výsledok

Stávkové kancelárie v tomto zápase nepoznajú favorita a nevidíme ho ani my. Ide o zápas, ktorý sa môže skončiť skutočne akokoľvek, no najzhodnejším výsledkom je pre nás vzájomná remíza.

Tejto predpovedy môže hrať do karát aj fakt, že sa skutočne jedná o posledné kolo sezóny a obe mužstvá sú tak značne vyčerpané.

Atraktívnou stávkou pre nás sa zdá aj tip na počet gólov, kde si myslíme že v tomto zápase nepadnú viac ako tri.

Predpokladané zostavy

Sevilla: Bono – Acuna – Diego Carlos – Kounde – Montiel – Delaney – Rekik – Rakitic – Papu Gomez – El Nesyri – Ocampos

Athletic Bilbao: Simon – Berchiche – Martinez – Alvarez – de Marcos – Muniain – Garcia – Vencedor – Williams – Berenguer