Preview 37. kola španielskej Primera Division: Atletico Madrid – Sevilla

Sledujte predzápasovú analýzu 37. kola Primera Division: Atlético Madrid - Sevilla

O majstrovi španielskej ligy sa rozhodlo už niekoľko kôl predtým, keď sa ním stal kráľovský Real Madrid. Na priečkach nižšie však prebieha boj do posledného kola o čo najlepšie umiestnenie. Dôkazom toho je aj zápas Atlético Madrid verzus Sevilla, v ktorom sa rozhodne o tom, kto skončí na tretej, respektíve štvrtej pozícii. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Atlético Madrid aj Sevilla patrili tento ročník už tradične medzi tie najlepšie mužstvá v španielskej Primera Division. Predovšetkým Sevilla má za sebou skutočne skvelú sezónu, keď v niektorých momentoch bola jediným tímom, ktorý dokázal Realu Madrid ako tak konkurovať.

Ku koncu sezóny sa však aj na tíme okolo trénera Lopeteguiho prejavila únava, s ktorou prišiel aj mierny pokles formy. Atlético Madrid zažilo rozporuplnú sezónu, keď so začiatku sa im príliš nedarilo, no v posledných zápasoch dokážu svoju formu skutočne gradovať a je to opäť to staré dobré Atlético, ktoré všetci poznáme.

Aj kvôli tomuto ale aj postaveniu oboch tímov sa tak jedná o jeden z najzaujímavejších futbalových zápasov, ktoré si tento víkend môžete pozrieť.

Forma tímov

Čo to o forme tímov sme napovedali už v riadkoch vyššie, no tu si to predsalen skúsime rozmeniť na drobnejšie. V posledných piatich zápasoch prejavuje väčšiu kvalitu spomínané Atlético, ktoré dokázalo z posledných piatich duelov tri vyhrať, raz remízovať a len raz zverenci Simeoneho odchádzali z ihriska ako porazený.

Sevilla skutočne doplatila na nie príliš široký káder čo sa ukazuje aj v posledných piatich zápasoch, keď zaznamenali tri remízy, jedno víťazstvo a jednu prehru.

Početná maródka na oboch stranách

Záverečná časť sezóny sa prejavila aj na súpiskách, kedy oba tímy trápi pomerne široká maródka a je tak jasné, že nastúpia v očosi oklieštených zostavách.

Kádru Sevilly bude chýbať Fernando, Martial, Lamela či Suso a do zápasu príliš nezasiahne zrejme ani Papu Gomez, Navas či Acuna.

Na strane madridského tímu bude chýbať ich hviezda Joao Felix, Lemar, Lodi či šikovný Vrsaljko

Tip na výsledok

Stávkové kancelárie v tomto zápase favorizujú Atlético Madrid, na ktorého je vypísaný aj pomerne atraktívny kurz, ktorý rozhodne stojí za to skúsiť.

K víťazstvu Atlética sa prikláňame aj my a to predovšetkým kvôli širšiemu kádru a väčšej skúsenosti v bojoch o popredné miesta v záverečných fázach sezóny.

Atraktívnym kurzom však môže byť aj to, že sa obom mužstvám podarí skórovať aj keď nepredpokladáme, že by malo v zápase padnúť príliš veľa gólov.

Predpokladané zostavy:

Atlético Madrid: Oblak – Mandava – Gimenez – Savic – Wass – Carrasco – de Paul – Kondogbia – Koke – Griezmann – Cunha

Sevilla: Bono – Augustinnson – Diego Carlos – Kounde – Ocampos – Gudej – Rakitic – Jordan – Corona – Mir – Torres