Preview 37. kola Primera Division: Atlético Madrid – Osasuna

Preview 37. kola Primera Division: Atletico Madrid - Osasuna

Tak vyrovnaný zápas o titul, ako je tento rok, sme v španielskej lige už dávno nevideli. Kto sa stane šampiónom Primera Division sa dosť pravdepodobne rozhodne až v poslednom kole súťaže. Hlavným favoritom na zisk majstrovského titulu je Atlético Madrid, ktoré však bude musieť zvládnuť zajtrajší zápas s Osasunou, keďže Real Madrid, ktorý je v tabuľke druhý im dýcha na krk spolu s Barcelonou. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Záver španielskej Primera Division je vyostrený, ako tomu už dávno nebolo, no v posledných kolách sa však zdá, ako keby majstrovský titul nechcel získať nikto, keďže tí najväčší favoriti nepredviedli nijak oslnivé výkony.

Tabuľkovo je na tom najlepšie Atlético Madrid, ktoré vedie celú ligu s 80 bodmi. Musí sa však mať na pozore, keďže druhý Real je od nich len na rozdiel dvoch bodoch a Barcelona štyroch. Preto, ak chce Atlético pomýšľať na titul, bude musieť v posledných dvoch kolách bodovať naplno.

Prvou prekážkou pre nich je jedenásta Osasuna, ktorá tento rok podáva striedavé výkony, no súperov vždy vedela potrápiť. Los Rojillos, ako ich volajú síce už nehrajú o nič, no odniesť si skalp Atlética môže byť pre nich postačujúcou motiváciou.

Forma tímov

Ako sme už vyššie spomínali, tak najväčší ašpiranti na titul zažívajú v posledných kolách menšiu hernú krízu. Platí to aj pre Atlético Madrid, ktoré v posledných piatich zápasoch nedokázalo predviesť tak konzistentné výkony, ktoré by zverencom okolo Diega Simeoneho priniesli titul.

A to aj napriek trom víťazstvám a jednej remíze, ktorú v posledných piatich zápasoch dosiahli.

Oslnivou formou však nedisponuje ani Osasuna, ktorá v posledných piatich zápasoch získala sedem bodov za dve víťazstvá a jednu remízu s vyrovnaným skóre deväť strelených gólov a deväť inkasovaných.

O motiváciu je postarané

Najmä pre Atlético je tento zápas mimoriadne dôležitým, a preto majú všetci hráči o motiváciu rozhodne postarené. Prvý titul v novom klube bude chcieť určite vystrielať aj Luis Suraéz, ktorý vo svojej prvej sezóne v madridskom tíme strelil dovedna 19 gólov.

Osasuna skončí sezónu v pokojných vodách stredu tabuľky, no aj napriek tomu, nebudú chcieť hráči Osasuny duel s Atléticom rozhodne vypustiť. V útoku sa budú spoliehať najmä na chorvátskeho útočníka Ante Budimira, ktorý túto sezónu strelil už 10 gólov.

Tip na výsledok – Atlético musí vyhrať

Atlético v tomto zápase jednoducho musí vyhrať ak si chce vybojovať majstrovský titul. O ich víťazstve nepochybujeme ani my, no kurz, ktorý stávkové na víťazstvo vypísali nám nepríde až tak hodnotný.

Skôr sa teda prikláňame k možnosti, že sa obom tímom v zápase podarí skórovať, alebo to, že v dueli padnú viac ako 2 góly. Obe mužstvá totiž hrajú pekný ofenzívny futbal, a preto by o góly nemusela byť núdza. Top kurz: Bwin – 1,34

Predpokladané zostavy:

Atlético Madrid: Oblak – Hermoso – Felipe – Savic – Trippier – Saúl – Koke – Llorente – Carrasco – Suarez – Correa

Osasuna: Perez Juan – Sanchez – Garcia – Garcia – Vidal – Garcia – Oier – Torro – Martinez Calvo – Avila – Budimir