Preview 37. kola francúzskej Ligue 1 zápas: Monako – Toulouse

Preview 37. kola Ligue One zápas AS Monako - Touluse

Francúzska najvyššia futbalová súťaž sa v tejto sezóne chýli ku koncu. O majstrovi je rozhodnuté, keď titul opäť získali Paris St. Germain. Niektoré tímy však až do posledné kola hrajú o účasť v pohárovej Európe. Jedným z nich je aj Monako, ktoré sa stretne s Touluse. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, tip na výsledok a predpokladané zostavy. 

Monaco túto sezónu zrejme nemôže považovať za úspešnú. Z tímu, ktorý sa v minulých rokoch bil o titul s Paris St. Germain a ďalšími sa stal tím, ktorý urputne bojuje o pohárovú Európu. Ani v dnešnej situácii ju pritom nemá istú, keďže kniežatám patrí momentálne šiesta priečka.

Na piatu priečku zaručujúcu účasť v Konferečnej lige nestráca Monaco ani bod. Pred nimi je však Rennes s lepším skóre. Ak chce Monaco hrať v Európskej pohárovej súťaži, bude musieť nad Toulouse vyhrať a spoliehať sa, že ich tabuľkový rival zakopne.

Na druhej strane Toulouse pokojne múti vody v strede tabuľky. Nehrozí im ani zostup do nižšej súťaže a na popredne priečky strácajú príliš mnoho bodov. Je tak možné, že tím postaví hráčov, ktorí až tak často nehrávajú, keďže sa blíži koniec sezóny.

Forma tímov

Z pohľadu formy oboch mužstiev je na tom paradoxne lepšie Touluse, ktoré v posledných piatich zápasoch zaznamenalo štyri remízy a jednu prehru. Mužstvo sa zdá sa stalo expertom na nerozhodné výsledky, a preto by nemuselo byť prekvapením, keby sa remízou skončil aj tento zápas.

Túto tézu podporuje aj to, že Monaco v posledných dvoch zápasoch prehralo a celkovo v posledných piatich dueloch zaznamenalo len jedno víťazstvo. Nie je teda tajomstvom, že v Monacu sa musí do budúcich rokov niečo zmeniť, ak chcú pomýšľať na zisk titulov v domácej súťaži.

Maródka na oboch stranách

Situáciu tímom skomplikovala aj maródka hráčov, ktorú je možné vidieť na oboch mužstvách. O čosi horšie je na tom Monaco, ktorému do zápasu nenastúpia hráči ako Diatta, Golovin, Jakobs či Sarr.

Na strane Touluse pre zranenie nenastúpia Healey a Sperings.

Tip na výsledok

Podľa stávkových kancelárií je jednoznačným favoritom AS Monako. Aj na základe predošlých výkonov by sme vám však odporúčali skúsiť stávku na vzájomnú remízu a to aj z ohľadom na to, že Touluse dokázalo remízovať v posledných dueloch aj so silnejšími súpermi.

Ak nechcete toľko riskovať, odporúčame vám stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Monako túto sezónu nedisponuje kvalitnou obranou, a tak im dokážu dávať góly aj menej kvalitní súperi.

Predpokladané zostavy:

AS Monako: Nubel – Jakobs – Maripan – Disasi – Aguillar – Golovin – Camara – Fofana – Vanderson – Ben Seghir – Ben Yedder

Touluse: Dupe – Suazo – Nicolaisen – Rouault – Desler – van den Boomen – Spierings – Aboukhlal – Dejaegere – Ratao – Dallingna