Preview 35. kola anglickej Premier League zápas: West Ham – Arsenal

Sledujte predzápasovú analýzu 35. kola Premier League a zápasu West Ham - Arsenal

Anglická najvyššia futbalová súťaž Premier League sa pomaly, ale isto blíži do svojho finále, keď nás tento víkend čaká už jej 35. kolo. No a v rámci neho sa fanúšikovia dočkajú aj atraktívneho zápasu medzi West Hamom a Arsenalom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Je priam jasné, že o majstrovi anglickej futbalovej ligy sa bude rozhodovať medzi Manchestrom City a Liverpoolom. Na nižších pozíciách zaručujúcich miestenku v pohárovej Európe sa však zvádzajú tuhé boje a každý bod sa počíta. Preto aj zápas medzi West Hamom, ktorému momentálne patrí siedma priečka a Arsenalom na 4. mieste bude pre oba tímy kľúčový.

Zatiaľ čo West Ham by sa totiž rád dostal minimálne na priečky zaručujúce účasť v Európskej lige, Arsenal si chce udržať miestenku v Lige Majstrov.

Forma tímov

Forma oboch mužstiev nie je v posledných zápasoch ideálna, aj keď záblesk zlepšenia môžeme badať predovšetkým pri Arsenale, ktorý dokázal svoje posledné dva zápasy vyhrať.

Celková bilancia z posledných piatich zápasov sú však práve tieto dva víťazstvá, ktorým ale predchádzali hneď tri prehry. Gunners tak prišli o dôležité body a ak sa chcú v Lige Majstrov udržať budú jednoducho musieť zabrať.

Ešte horšie je na tom West Ham, ktorému sa zjavne v poslednom období nedarí tak, ako tomu bolo na začiatku tejto sezóny. Kladivári v posledných piatich zápasoch zvíťazili len raz. V ostatných štyroch zápasoch si pripísali tri prehry a len jednu remízu.

Absencia najlepšieho strelca

Arsenal do zápasu nastúpi bez svojho najlepšieho strelca tejto sezóny, ktorým je anglický útočník Bukayo Saka, ktorému sa v doterajšej sezóne podarilo nastrieľať slušných 11 gólov.

Saka sa zápasu nezúčastní pre poranenie stehna. Na druhej strane West Hamu bude plne k dispozícii ich najlepší strelec Jarrod Bowen, ktorý doteraz nastrieľal 9 gólov, ale aj Jamajčan Michail Antonio s ôsmimi gólmi.

Tip na výsledok

Ak by sme sa na tento zápas pozreli z pohľadu formy oboch mužstiev, je jasné že všetky karty hrajú v prospech Arsenalu. Absencia Saku však môže s výsledkom poriadne zamávať a to predovšetkým ak sa Kladivárom podarí predviesť na domácej pôde skutočne bojovný výkon.

Preto by sme na miesto tipu na výsledok zvolili stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať a taktiež si myslíme, že gólov uvidíme hneď niekoľko. Pre tých, ktorí sa neboja riskovať teda odporúčame stávkiu na to, že v zápase padnú viac ako dva góly.

Predpokladané zostavy:

West Ham: Fabianski – Cresswell – Fredericks – Johnson – Masuaku – Noble – Soucek – Coufal – Fornals – Yarmolenko – Bowen

Arsenal: Ramsdale – Tavares – Gabriel – White – Soares – Xhaka – Elneny – Smith Rowe – Odegaard – Holdng – Nketiah