Preview 34. kola anglickej Premier League zápas: Liverpool – Everton

Sledujte predzápasovú analýzu 34. kola Premier League a zápasu Liverpool - Everton

Anglická Premier League bude pokračovať už svojim 34. kolom, kde nás v nedeľu čaká prestížne Mersersyde derby a teda zápas medzi Liverpoolom a Evertonom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Liverpool sa aj naďalej snaží dobiehať súčasného lídra anglickej Premier League, ktorým je Manchester City. Zverencom Jurgena Kloppa momentálna chýbajú Citizens 4 body, no majú jeden zápas k dobru.

V prípade výhry nad Everton by sa tak rozdieľ medzi týmito dvoma mužstvami zúžil len na jeden jediný bod a je tak jasné, že súboj o titul bude zrejme pokračovať až do úplneho konca.

Zápas medzi Liverpoolom a Evertonom, ktorý sa nazýva aj Mersersyde derby však má vždy špeciálny náboj a v týchto zápasoch je jednoducho možné všetko.

Forma tímov

Ak by sme sa na tento zápas pozreli len z pohľadu formy oboch mužstiev tak je jasné, že víťazom by sa mal stať Liverpool, ktorý ťahá šnúru 9 zápasov bez prehry.

Svoju hernú dominanciu naplno ukázal aj v poslednom zápase proti Manchester United, kde Červených diablov deklasoval 4:0.

Na druhej strane Everton sa v posledných piatich zápasoch herne trápil, keď troch z piatich duelov prehral. Na druhú stranu však treba dodať, že karamelkám sa podarilo v posledných dvoch zápasoch ukoristiť jednu výhru a jednu remízu. Ktovie či však bude zlepšujúca sa forma stačiť na rozbehnutý Liverpool (viac: bettingone.net).

Fantastický trojzáprah

Jednoznačne najväčšou zbraňou Liverpoolu, ktorá naháňa strach takmer každému mužstvu v Anglicku je útočný trojzáprah Mané, Jota, Salah.

Táto trojica útočníkov stojí tento rok za 51 gólmi a brániť ich je teda skutočne mimoriadne náročné. Na druhej strane Everton sa bude musieť spoľahnúť na tímový kompaktný výkon a dobrú defenzívu, ktorá v takomto zápase určite dostane poriadne zabrať.

Tip na výsledok

Do tohto Mersersyde derby vstupuje v roli jasného favorita Liverpool a aj napriek tomu, že podobné zápasy bývajú vždy mimoriadne nevyspytateľné nemyslíme si, že v tejto fáze súťaže by Kloppovi zverenci zaváhali.

Zaujímavou nám  však príde stávka na to, že v zápase padnú viac ako tri góly, kde sa spoliehame predovšetkým na skvelú streleckú fazónu útočného trojzáprahu, o ktorom sme písali vyššie.

Riskantnejšou stávkou môže byť tip na to, že sa obom mužstvám v tomto zápase podarí skórovať, túto stávku vám však odporúčame staviť len za menší vklad.

Predpokladané zostavy:

Liverpool: Alisson – Robertson – van Dijk – Matip – Alexander-Arnold – Thiago – Fabinho – Henderson – Jota – Mane – Salah

Everton: Pickford – Mykolenko – Godfrey – Mina – Coleman – Iwobi – Delph – Allan – Gray – Richarlison – Gordon