Preview 32.kola: Espanyol – Real Madrid 28.6.2020

Laliga

Real Madrid čaká vo 32.kole španielskej ligy Espanyol Barcelona

Zatiaľ čo v anglickej a nemeckej lige je o titule rozhodnuté, tak v španielskej lige nás čaká vzrušujúci záver sezóny. Súboj medzi odvekými rivalmi Realom a Barcelona je extrémne vyrovnaný. Tesnejšie to ani byť nemôže, pretože po odohratom 31.kole vedie Real pred Barcelonou iba o skóre. Po reštarte súťaže Real veľmi rýchlo zmazal dvojbodové manko a súboj o titul bude ešte veľmi zaujímavý.

Dlho to dokonca vyzeralo, že Biely balet do súboja o titul nezasiahne a titul obháji Barcelona. Ešte pred koronavirové pauzou sa tím trénera Zidanea trápil ako herne, tak i výsledkovo. Zbytočne strácal s outsidermi. Hviezdne posily Courtois s Hazardom nepredvádzali ideálne výkony. V marci po prehre s Levante strácať Real 5 bodov a vyzeralo to, že je o titule rozhodnuté. Potom prišlo EL Clásico, v ktorom Real zvíťazil a tím to obrovsky nakoplo. Potom kvôli koronavirové pandémií prišla 3měsíční pauza bez futbalu. V júni sa La Liga opäť obnovila. Od obnovenia súťaže Real zaznamenal 4 výhry zo 4 zápasov a je v skvelej forme. Tím sa herni zdvihol, rozbehla sa jeho ofenzíva a jasne prehral všetkých svojich súperov.

Ďalším súperom favorizovaného Realu Madrid bude domácí Espanyol Barcelona. V zápase proti Espanyolu bude Real jasný favorit. Pôjde o duel dvoch tímov, ktoré sa nachádzajú na opačných póloch tabuľky. Kým Real bojuje o titul, tak Espanyol je posledný a bude mať veľké starosti zo záchranou.

Pre favorita hovorí niekoľko faktov. Prvým je obrovský rozdiel v tabuľke a priepastný bodový rozdiel medzi oboma klubmi. Real má rozhodne väčšiu motiváciu uspieť. Ďalším faktorom je skvelá forma Realu. Ako bolo spomenuté, po dlhej 3měsíční pauze Real vyhral všetky zápasy. Naopak Espanyol vyhral iba 1 zápas z 3 a bude mať veľký problém udržať sa v lige. Pre Real tiež hovorí výhoda dlhšieho odpočinku. Biely balet vo včerajšom zápase 31. kola porazil 2-0 Mallorcu. Naopak Espanyol čaká zápas 31.kola až dnes a bude mať len 3denný odpočinok. Čo sa týka maródky oba tímy sú na tom podobne, takže v tomto smere nie je ani jeden tím nejako extra zvýhodnený. Realu síce budú chýbať 4 hráči, ale nikto kľúčový. Po kartovem trestu naopak bude späť Casemiro.

Real je vo vynikajúcej fazóne. Ak súpera nepodcení a nadviaže na predchádzajúcu kvalitné výkony, tak by nemal mať problém vyhrať. O to viac, keď do konca ligy schádza iba 6 zápasov a každá bodová strata môže rozhodnúť o titule. Viac zde: brasfutebol.com

Zaujímavosti:

– Od reštartu súťaže vyhral Real Madrid všetky zápasy

– z posledných 10 vzájomných duelov bol v 9 prípadoch úspešnejší Real

– Espanyol v tomto roku vyhral iba 3 ligové zápasy

– Karim Benzema je vo výbornej forme, z posledných 4 zápasov sa trafil celkom 3x

Zranenie:

Espanyol: Corchia, De Tomas

Real Madrid: Jovic, Lucas, Nacho, Reinier

Zápas sa bude hrať 28. júna o 22.00. Rozhodcom zápasu bude Mateu Lahoz.