Preview 32. kola anglickej Premier League zápas: Manchester City – Liverpool

Sledujte predzápasovú analýzu 32. kola Premier League a zápasu Manchester City - Liverpool

Je pomerne pravdepodobné, že práve v 32. kole sa rozhodne o tom, kto s najväčšou pravdepodobnosťou získa titul šampióna anglickej Premier League. Proti sebe sa totiž stretnú dva najlepšie tímy súťaže a to Manchester City a Liverpool. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Prognózy odborníkov pred sezónou deklarovali, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa bojou o titul pobijú tímy ako Manchester City, Liverpool či Chelsea.

V prvých dvoch prípadoch sa prognózny skutočne nemýlili a tieto dve mužstvá jasne kraľujú celej anglickej súťaži.

Chelsea svoju sezónu začala pomerne dobre, no kvôli problémom s ruským majiteľom sa momentálne síce nachádza na tretej priečke, no priepastných desať bodov za prvými dvomi.

Kôl do konca súťaže už príliš neostáva a je tak jasné, že víťaz duelu medzi Citizens a The Reds získa obrovskú výhodu na ceste za titulom.

Forma tímov

Ak by sme sa na favorita duelu pozreli z pohľadu formy oboch mužstiev, tak jasným favoritom by bol Liverpool, ktorý dokázal v posledných piatich zápasov zobrať všetkych 15 bodov za 5 víťazstiev a aj vďaka týmto zápasom sa tak v tabuľke priblížiť Manchestru.

Manchester City sa trápi o čosi viac, keď v posledných piatich dueloch zaznamenali tri víťazstvá, jednu remízu a jednu prehru. Aj vďaka týmto výkonom však stratili niekoľko bodov, ktoré im môžu v konečnom dôsledku v záverečnej fáze ligy chýbať.

Najlepší útok proti najlepšej obrane

O útoku Liverpoolu a predovšetkým o hlavnej hviezde Mohamedovi Salahovi môžeme jednoznačne prehlásiť, že ide o najlepšiu ofenzívu v anglickej súťaži.

Dôkazom toho nie je len Salahových 20 gólov, ktoré súperom doposiaľ nastrieľal a vďaka ktorým vedie tabuľku strelcov, ale taktiež celkový počet 77 gólov Liverpoolu.

Na druhej strane však stojí Manchester City, ktoré sa môže pochváliť tou najlepšou obranou, ktorá za svoj chrbát v tejto sezóne pustila len 18 gólov. Ani ofenzíva zverencov Pepa Guardiolu však stojí za to, keď nastrieľali celkovo 70 gólov.

Tip na výsledok

Podľa stávkových kancelárií vstupuje do zápasu ako favorit Manchester city a to aj napriek zhoršenej forme v posledných zápasoch a vynikajúcim výkonom Liverpoolu.

Práve preto si myslíme, že stávka na víťazstvo The Reds môže byť pre vás hodnotným tipom. Pokiaľ chcete staviť viac na istotu odporúčame vám stávku na to, že sa Liverpoolu podarí streliť gól, alebo tip na to že v zápase padnú viac ako dva góly.

Predpokladané zostavy

Manchester City: Ederson – Cancelo – Ake – Laporte – Stones – Gundogan – Rodri – De Bruyne – Silva – Sterling – Mahrez

Liverpool: Alisson – Robertson – van Dijk – Konaté – Alexander-Arnold – Thiago – Fabinho – Keita – Diaz – Mané – Salah