Preview 31. kola anglickej Premier League zápas: West Ham – Arsenal

Preview 31. kola Premier League zápas West Ham - Arsenal

Anglická Premier League pokračuje cez víkend svojim 31. kolom, kde nás tak isto čaká niekoľko zaujímavých zápasov. Jedným z nich je aj súboj medzi West Hamom a Arsenalom, ktorý vždy sľubuje vypäté emócie. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Arsenal je túto sezónu jednoznačne hegemónom celej súťaže a jedným z najlepšich mužstiev v Európe. Tréner Mikael Arteta prišiel na recept, ktorý funguje a zdá sa, že Gunners si neohrozene kráčajú po titul v Premier League, po ktorom tak dlho čakali.

Na druhej strane West Ham túto sezónu dal zabudnúť na výkony z posledných rokov a jedná sa skôr o mužstvo, ktoré sa síce v najvyššej anglickej súťaži udrží, no patrí skôr medzi tie horšie tímy. Platí však, že zápasy West Hamu s Arsenalom bývajú vždy plné emócií a to môžeme čakať aj tentokrát.

Forma tímov

Už z úvodných riadkov je jasné, že z pohľadu formy tímov je na tom lepšie Arsenal, ktorý v posledných piatich ligových zápasoch zaznamenal štyri výhry a jednu remízu s Liverpoolom. Prekvapila však prehra v Európskej lige s nebeznečným Sportingom Lisabon. Arsenalu to však v domácej lige skutočne šlabe, o čom svedčí aj skvelé skóre 72 strelených gólov ku 29 inkasovaným.

West Hamu patrí momentálne 14. priečka v Premier League a kladivári striedajú lepšie výkony s tými horšími. V posledných piatich zápasoch dokázali dvakrát vyhrať, dvakrát prehrať a raz remízovať.

Rozhodnú tímové výkony

Ani Arsenal ani West Ham nemá vo svojom mužstve hráča, ktorý by výrazne vyčnieval nad ostatnými, ako tomu je napríklad v Tottenhame či Manchestri City s Erlingom Haalandom. Arsenal však dokáže podávať skutočne kvalitné tímové výkony a to na čele s hráčmi ako Marinelli, Saka či Odegaard. Práve táto trojica bude zrejme aj v zápase s West Hamom žhavým želiezkom v ohni.

West Ham sa bude spoliehať predovšetkým na výkon útočníka Dannyho Ingsa, ktorý s 8 strelenými gólmi patrí medzi to lepšie čo tento rok v anglickej lige vidíme.

Tip na výsledok

Vzhľadom na postavenie v tabuľke a výkony vstupuje do zápasu Arsenal ako veľký favorit a jeho tip na víťaztvo nám z pohľadu kurzov nepríde až tak hodnotný. Preto vám odporúčame staviť na to, že v zápase padnú viac ako tri góly. Zaujímavou stávkou môže byť taktiež handicap -1.5 na Arsenal.

Predpokladané zostavy:

West Ham: Fabianski – Cresswell – Ogbonna – Zouma – Coufal – Fornals – Rice – Soucek – Bowen – Antonio – Ings

Arsenal: Ramsdale – Zinchenko – Gabriel – Holding – White – Xhaka – Partey – Odegaard – Martinelli – Jesus – Saka