Preview 30. kola španielskej Primera Divison zápas: Barcelona Sevilla

Sledujte predzápasovú analýzu 30. kola Primera Division a zápasu: Barcelona - Sevilla

Cez víkend prebehne už 30. kolo španielskej Primera Division, kde jednoznačne najväčšiu pozornosť láka súboj o druhé miesto v tabuľke medzi Barcelonou a Sevillou. Prinášame vám predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok 

Záver najvyššej španielskej futbalovej súťaže bude zrejme mimoriadne zaujímavý. Môže za to predovšetkým vzrastajúca forma Barcelony, ktorá chce pod vedením Xaviho dobehnúť čo v začiatku sezóny stratila a je nutné povedať, že zatiaľ sa jej to pomerne darí.

Ďalším krokom bude zdolanie Sevilly v tomto kole, keďže práve tej momentálne patrí druhá priečka tabuľky s náskokom troch bodov pred treťou Barcelonou.

Postavenie oboch mužstiev v tabuľke tak jasne ukazuje, že nás čaká mimoriadne atraktívny duel plní akcia a napätia.

Forma tímov

Čo to o forme Barcelony v posledných zápasoch sme načrtli už v riadkoch nižšie. Zverencom sa pod trénerom Xavim skutočne darí, čoho dôkazom sú aj štyri vyhrané zápasy a jedna remíza z posledných piatich stretnutí.

O čosi horšie je na tom s formou druhá Sevilla, ktorej síce patrí druhá priečka, no v posledných piatich zápasoch zverenci Julena Lopeteguiho nepodávali výkony, aké by chceli. Dôkazom toho sú aj tri remízy, jedna prehra a len jedno víťazstvo. Aj vďaka týmto zaváhaniam dokázala Barcelona znížiť náskok Sevilly len na tri body.

Faktor Xavi

Barcelona už nie je tímom, ktorá by disponovala obrovskými hviezdami, akou bol Messi v minulosti. Aj napriek tomu však jednu hviezdu na súpiske má a tou je samotný tréner, bývalý hráč Barcelony a obrovská legenda Xavi

Práve on svojim prístupom a taktikou dokázal dať Barcelone druhý dych a je tak jasné, že práve Xavi a jeho taktika môže byť tým rozhodujúcim faktorom v zápase.

Druhým faktorom, ktorý zápas ovplyvní je početná maródka na oboch stranách, no predovšetkým Seville bude chýbať pomerne veľké množstvo aj kľúčových hráčov. Pre príklad môžeme spomenúť Susa či Papu Goméza. Na strane Barcelony sa zrejme nepredstaví Luuk de Jong či Ansu Fati.

Tip na výsledok

Pokiaľ by ste sa nás pred mesiacom spýtali, koho v tomto zápase budeme favorizovať, priklonili by sme sa na stranu Sevilly. S momentálnou hernou fazónou Barcelony však za favorita považujeme práve ich, a preto by sme tipovali ich víťazstvo.

Zaujímavou stávkou však môže byť aj handicap + 1.5 na víťazstvo Sevilly, prípadne stávka na to, že sa obom mužstvám podarí v tomto zápase skórovať.

Predpokladané zostavy:

Barcelona: ter Stegen – Alba – Garcia – Pique – Araujo – Pedri – Busquets – Gavi – Torres – Aubameyang – Dembele

Sevilla: Dmitrovic – Augustins – Kounda – Gudelj – Navas – Montiel – Torres – Coronoa – El Haddadi – Ocampos – Martial