Preview 30. kola nemeckej Bundesligy zápas: Leverkusen – Lipsko

Sledujte predzápasovú analýzu 30. kola Bundesligy a zápasu Bayer Leverkusen - RB Lipsko

V nemeckej Bundeslige je zrejme o titule rozhodnuté, keď ho s najväčšou pravdepodobnosťou získa Bayern Mníchov. Na nižších priečkach sa však stále zvádzajú boje o každý bod a jeden z takýchto súbojov uvidíme aj túto nedeľu. Čaká nás totiž atraktívny duel medzi Leverkusenom a Lipskom. Prinášame vám predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Nemecká Bundesliga má posledné roky takmer totožný scenár, kedy titul s najväčšou pravdepodobnosťou získa nemecký gigant Bayern Mníchov. Táto situácia rozhodne nie je ideálna na čo začalo upozorňovať aj vedenie samotnej Ligy. Atraktívne boje sa však vedú o pozície zaručujúce pohárovú Európu, na ktoré sa tlačí hneď niekoľko tímov.

Jeden z takýchto zápasov budeme môcť vidieť aj v nedeľu v rámca 30. kola najvyššej nemeckej súťaže medzi Bayerom Leverkusen a RB Lipskom.

Obe mužstvá patria medzi tie najlepšie v nemeckej súťaži, čoho dôkazom je aj ich postavenie, keď Leverkusenu patrí momentálna tretia priečka, no a ich súperovi Lipsku tá štvrtá. Rozdieľ medzi oboma mužstvami je však len jeden jediný bod a je tak jasné, že nás čaká atraktívny zápas.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov je na tom jednoznačne lepšie RB Lipsko, ktoré má za posledných päť zápasov dokonca najlepšiu formu z celej súťaže.

Tento tím dokázal z piatich zápasov tri vyhrať a dvakrát si body delil s iným tímom. Dôležité však je, že Lipsko neprehráva a svoju sériu neporaziteľnosti nebude chcieť ukončiť na ihrisku Leverkusenu.

Práve ten za posledných päť zápasov strieda lepšie výkony s horšími čoho dôkazom je aj štatisitka dvoch víťazstiev, dvoch remíz a jednej prehry z posledných piatich zápasov.

Súboj Shick a Nkuku

Zápas medzi Leverkusenom a RB Lipskom nebude len súbojom dvoch podobne výkonostných mužstiev, ale aj dvoch útočníkov zažívajúcich skvelú formu.

Na strane Leverkusenu je to jednoznačne Patrik Shick, ktorý je s 20 gólmi druhým najlepším strelcom nemeckej Bundesligy, no a na strane Lipska to je francúzsky útočník Christoper Nkuku, ktorý má o tri góly menej.

Títo dvaja hráči sú hlavnými strojcami úspechu svojich tímov v tejto sezóne a je tak pochopiteľné, že sa budú tréneri na nich spoliehať aj v tomto zápase.

Tip na výsledok

Ako miernejší favorit do. zápasu stupuje RB Lipsko a to zrejme vďaka svojej slušnej forme z posledných zápasov. Tento tip súbojov je však vždy mimoriadne náročné tipovať, a preto by sme v tomto prípade zvolili konzervatívnejšiu stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Predpokladané zostavy:

Bayer Leverkusen: Hradecký – Hincapie – Tapsoba – Tah – Kossounou – Aranguiz – Andrich – Paulinho – Demirbay – Diaby – Shick

RB Lipsko: Gulasci – Gvardiol – Orban – Simakan – Angelino – Laimer – Kamlp – Henrichs – Olmo – Nkuku – Silva