Preview 3. kola španielskej Primera Division zápas: Atletico Madrid – Villarreal

Sledujte predzápasovú analýzu 3 kola Primera Division a zápasu Atletico Madrid - Villarreal

Španielska Primera Division, podobne ako ostatné popredné futbalové ligy už naplno vstúpila do svojej novej sezóny a nás tento víkend čaká už jej tretie kolo. Jedným z najzaujímavejších zápasov, na ktoré sa môžu fanúšikovia tešiť je zápas minuloročného šampióna Atlético Madrid proti nevyspytateľnému Villarrealu. 

Atletico Madrid pôsobilo najmä v závere minulej sezóny ako dobre namazaný stroj a podobný dojem by chceli Los Colchoneros budiť u divákov a súperov aj tento rok. Atleticu sa to v prvých dvoch zápasoch podarilo na jedničku keď postupne zdolali aj Celtu Vigo aj Elche.

Prvý vážnejší súper ich však čaká až v tomto kole, keď sa proti nim postaví nevyspytateľný Villarreal, ktorí pravidelne dokazuje, že môže vyhrať skutočne nad kýmkoľvek. Naposledy sa to žltej ponorke skoro podarilo vo finále superpohára s víťazom minulého ročníka Ligy Majstrov, Chelsea.

Forma tímov

Začiatok sezóny v domácej súťaži však Villarrealu zatiaľ príliš nevyšiel, keď si na svoje konto pripísali dovedna 2 body za bezgólové remízy s Granadou a Espanyolom. Za to Atlético ako sme už spomínali je na tom o čosi lepšie, keď v prvých dvoch kolách získalo plný počet bodov a momentálne sa usadili na druhej priečke celej tabuľky.

Stále je však len začiatok sezóny, no my už na prvých zápasoch môžeme vidieť, že Atlético hodlá obhájiť svoj majstrovský titul aj  tento rok.

Bude mať na vrch Moreno či Suarez?

Je nespochybniteľné, že v oboch tímoch sa nachádzajú svetoví útočníci. Na strane Villarrealu je to španielsky útočník Gerrard Moreno, ktorý je zatiaľ jediným strelcom žltej ponorky v tejto sezóne. Na strane druhej to je Luis Suarez či Argentínčan Angel Correa, ktorý sa dokázal v tejto sezóne presadiť už trikrát a zdá sa, že je skutočne pri chuti.

Práve títo spomínaní hráči budú najväčšou zbraňou jedného či druhého tímu a my sa tak môžeme tešiť na kvalitný ofenzívny futbal.

Tip na výsledok

Do zápasu Atletica Madrid a Villarrealu vstupuje ako favorit minuloročný obhajca majstrovského titulu Atlético Madrid. Ako sme však už spomínali v úvode Villarrealu zápasy, v ktorých je považovaných za outsidera vyhovujú a vždy v nich dokážu podať kvalitný výkon.

Inak tomu zrejme nebude ani teraz, a preto by nás neprekvapilo to, že súboj skončí vzájomnou remízou. Zaujímavou stávkou je taktiež tip na to, že sa obom tímom podarí skórovať. Pravdepodobnosť tohto tipu je o to väčšia, že sa v kádroch oboch mužstiev nachádzajú svetoví útočníci.

Predpokladané zostavy

Atletico Madrid: Oblak – Niguez – Gimenez – Savic – Llorente – Lemar – Kondogbia – Koke – De Paul – Correa – Suaerz

Villarreal: Rulli – Alfonso Pedraza – Mandi – Albiol – Foyth – Moreno – Capoue – Trigueros – Gomez – Diaz – Moreno